Pdf Kitap Arşivi

Petey Pdf indir

Petey pdf indir, Gençlik 10+ Yaş türünde kaleme alınan Petey kitap ile ilgili özet bilgiler. Petey kitabı yazar Ben Mikaelsen tarafından kaleme alınmıştır. Petey kitabı 272 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Petey kitabın 1. Basım Beyaz Balina Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Petey pdf oku, Petey PDF yandex, Petey PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Petey PDF Oku

Petey

ABD’li çocuk edebiyatı yazarı Ben Mikaelsen, Petey romanı ile çocuklar için öğretici ve empati dolu bir okuma keyfi sunuyor. ABD’li okurları ile ilk kez 1998 senesinde buluşan roman, gördüğü büyük ilgiyle şimdilerde de en bi hayli beğeni alan çocuk romanları içinde yer alıyor.

Gerçek bir hayat hikayesinden ilham alınarak kurgulanan Petey, engelli bir insanın doğumundan ömrünün son anına kadar olan yaşantısını konu ediniyor. Böylelikle çocukların bedensel engelli bireyleri daha iyi anlamasını ve yardımseverlik duygusu geliştirmesini sağlayan eser, iyilik dolu ve merak uyandırıcı öyküsüyle çocuğunuza olduğu kadar size de çok iyi gelecek.

İyilik ve Dostluğun Unutulmaz Hikayesi

Petey romanı, zaman dilimi olarak 1920 ve 90 senelerı arasını kapsıyor. Romanın başkahramanını, serebral palsi hastalığı ile doğan Petey adlı engelli bir birey oluşturuyor. ABD’nin Montana eyaletinde doğan Petey, doktorlar tarafından fiziksel ve bedensel engelli olarak teşhis ediliyor. Ailesinin uzun süren maddi ve manevi çabaları neticesinde çocuk, iki yaşındayken hekimlerin de etkisiyle bir kliniğe gönderilmek durumunda kalıyor.

Petey için tüm zorluklar, ailesi tarafından terk edilmesi ile başlıyor. Aslını söylemek gerekirse yalnızca bedensel engeli bulunan ufak çocuğun kaderi, Esteban adlı bir hemşirenin yakın ilgisi sayesinde tersine dönüyor. Petey’in Estey adını verdiği bu iyi kalpli hemşire, çocuğun zihinsel olarak herhangi bir engelinin bulunmadığını anlıyor. Bunun üzerine Petey, 11 yaşındayken erkek hastaların bulunduğu daha değişik bir yere naklediliyor.

O ana kadar yalnızca kendisi ile ilgili verilen kararları yaşayan ufak çocuk, yaşadığı yere sonradan gelen Calvin adındaki bir çocuk ile yakın dost olarak sosyalleşmeye başlıyor. Lakin arkadaş grubunun zaman içinde değişik mekanlare gönderilmesi üzerine yine yalnız kalıyor. Ve bundan dolayı arkadaş edinmekten fazla uzun bir süre boyunca kaçınıyor. Ta ki yaşlanıp huzurevinde ufak bir dost edinene dek…

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Hayata tutunma karşılaşmasında çocuklar için büyük bir ilham kaynağı olan Petey, ufak okurların duygusal ve sosyal gelişimine mühim katkılar sağlıyor. Çocuğunuz yahut ufak yakınlarınız için faydalı bir okuma deneyimi sunacak olan bu roman, sepete özel fırsatlarla sahip olmanız için sizi bekliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu