1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Incognito – Beynin Gizli Hayatı Pdf indir

Incognito – Beynin Gizli Hayatı Pdf indir
0

Incognito – Beynin Gizli Hayatı pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Incognito – Beynin Gizli Hayatı kitap ile ilgili özet bilgiler. Incognito – Beynin Gizli Hayatı kitabı yazar David Eagleman tarafından kaleme alınmıştır. Incognito – Beynin Gizli Hayatı kitabı 294 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 15 x 23 ebatında olan Incognito – Beynin Gizli Hayatı kitabın Türkçe Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Incognito – Beynin Gizli Hayatı pdf oku, Incognito – Beynin Gizli Hayatı PDF yandex, Incognito – Beynin Gizli Hayatı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Incognito – Beynin Gizli Hayatı PDF Oku

‘Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.’

– Montaigne –

 

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?

Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan -ve hemen hemen şimdiden klasikleşen- kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz veya hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus’tan renkleri işitip şekilleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve incelemeleri bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri ile ilgili müthiş bir keşif yolculuğu sunuyor.

“Bir kitap okudum, yaşamım değişti.”

– İsmet Berkan, Hürriyet –

 

“Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek.”

– Wired –