1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Motor Teknolojisi Pdf indir

Motor Teknolojisi Pdf indir
0

Motor Teknolojisi pdf indir, Mühendislik türünde kaleme alınan Motor Teknolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Motor Teknolojisi kitabı yazar Muzaffer Hakan Yardım tarafından kaleme alınmıştır. Motor Teknolojisi kitabı 2017 sayfadan oluşmakta olup 16 x 23,5 ile basılmıştır. 4. Basım ebatında olan Motor Teknolojisi kitabın Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Motor Teknolojisi pdf oku, Motor Teknolojisi PDF yandex, Motor Teknolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Motor Teknolojisi PDF Oku

Bu kitapta, yaşadığımız teknolojik gelişmelerin içten yanmalı motorlara sağladığı katkılar güncellenmeye çalışılmıştır. İçten yanmalı motorların, çalışma esasları, kullandıkları yakıt türleri gibi şekillerde sınıflandırıldıkları bilinmektedir. Örnek olarak, Dizel Motorları ve Benzinli Motorlar gibi başlıklar altında incelenmektedirler. Lakin genel esaslar, motor parçaları ve yardımcı donanımlar yönünden bakıldığı zaman bu tasnifin zorunlu bir sınıflandırma olmadığı görülmektedir. Bu nedenle kitabın ele alınması, isminin de Motor Teknolojisi olarak seçilmesi ifade edilen bakış yönünden kaynaklanmaktadır. 
Motor Teknolojisi kitabı on beş ana bölümden meydana gelmiştir. Giriş bölümünde motorların gelişmesi bir kronolojik sıraya göre dizilmiştir. Motorların sınıflandırılması, genel kavram tanımlar ve termodinamik özellikler bu bölümde incelenmiştir. İkinci ve üçüncü bölümlerde çevrimler, teorik ve gerçek çevrimler olarak ayrı ayrı ele alınmıştır. Çevrimlerin ve motorların karşı karşıya geldirılmaları bu bölümlerde olmuştur. Motor parçaları yedinci bölümde anlatılmıştır. Motor parçalarının tasarımı, malzeme seçimleri ve işletim özelliğinden kaynaklanan farkları gösterilmiştir. Yardımcı donanımların her biri bir bölüm olarak okuyucuya sunulmuştur. Yakıt sisteminin incelendiği on üçüncü bölümde benzin ve dizel yakıt sistemleri ayrı ayrı izah edilmiştir. Gaz türbinleri ve buna bağlı olarak tepkili motorlar gerçekte ayrı bir kitap konusu olmakla birlikte on beşinci bölümde özetlenmeye çalışılmıştır.