Pdf Kitap Arşivi

Napolyon – İmparator ve General Pdf indir

Napolyon – İmparator ve General pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Napolyon – İmparator ve General kitap ile ilgili özet bilgiler. Napolyon – İmparator ve General kitabı yazar Osman Pamukoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Napolyon – İmparator ve General kitabı 144 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21,5 ebatında olan Napolyon – İmparator ve General kitabın 1. Basım İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Napolyon – İmparator ve General pdf oku, Napolyon – İmparator ve General PDF yandex, Napolyon – İmparator ve General PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Napolyon – İmparator ve General PDF Oku

Napolyon; İskender, Hannibal, Sezar’ın toplamından daha fazla savaş yönetmiştir ve Avrupa’nın (Batı’nın) gelmiş geçmiş en büyük generalidir.

Napolyon’la bunun yanı sıra yaşayan ünlü Alman şair ve filozofu Goethe’nin Bourrienne’in Hatıraları eserinden: “Gazetecilerin, tarihçilerin ve şairlerin Napolyon’un etrafında oluşturdukları tüm bu şöhret bulutu, tüm bu hayal âlemi, bu kitabın korkutucu gerçekliği karşısında yok oluyor; fakat kahraman burada hiçbir biçimde küçülmüş olmaz; tam tersine büyür. Bundan öğrendiğimiz şey, herhangi bir kişi bunu söylemeye cesaret ettiği zaman, gerçeğin ne kadar muhteşem bir şey olduğudur. Napolyon’un yaşamı kaderin eliyle yazılmış büyük bir destandır; bunun tüm anlamı kendisini, hayal gücünü başıboş bırakan insana değil, fakat kadere inanan insana açıklanabilir. 

Böylelikle, aynı biçimde, ölümlü bir insanın bin yılda yalnızca bir kez gerçekleştirdiği trajedi, bu sayfaların okuru için yeniden oluşturulmalıdır. O, bir insanın özgüven ve cesaret, tutku ve hayal gücü, çalışkanlık ve iradeyle elde edebileceği her şeyi elde etti. Bugün en kabiliyetli insanlara olabilecek olan her yolu açmakta olan devrimler çağında, Avrupa’nın ateşli gençleri önlerinde hem örnek hem de ikazcı olarak, Batı’daki tüm insanlar içinde en şiddetli hadiseleri yaratan ve bunların ıstırabını çeken bu kişiden daha büyük bir adam bulamaz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu