Din Kitapları

İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım Pdf indir

İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım pdf indir, Din türünde kaleme alınan İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım kitap ile ilgili özet bilgiler. İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım kitabı yazar Yunus Emre Uçan tarafından kaleme alınmıştır. İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım kitabın Kesit Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım pdf oku, İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım PDF yandex, İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İstila-yı İslam Fatma Aliye Hanım PDF Oku

Fatma Aliye Hanım’ın kaleme aldığı İstila-yı İslam isimli 52 sayfalık bu ufak metin, kendi içinde numaralandırılmış üç kısa bölümden buluşmaktedir. Kitabın birinci bölümünde 19. Yüzyıl sonlarında Avrupa’da yayılan dinsizliğin Avrupa toplumu üzerindeki etkileri dile getirilerek, insanlarda bir dine inanmanın gerekliliği ve nedenleri izah edilmektedir.

Kitabın ikinci bölümünde Avrupa’nın İslamiyet ile ilgiliki fikirlerinin yanlışlığı ve Haçlı Seferleri ile başlayan misyoner hareketlerle devam eden Hristiyanlığı yayma girişimlerinin gerek İslam dünyası gerekse Avrupa için etkileri dile getirilmektedir.

Sayfa Sayısı: 54

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kesit Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu