1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

İncil – Yeni Ahit Pdf indir

İncil – Yeni Ahit Pdf indir
0

İncil – Yeni Ahit pdf indir, Din türünde kaleme alınan İncil – Yeni Ahit kitap ile ilgili özet bilgiler. İncil – Yeni Ahit kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. İncil – Yeni Ahit kitabı 736 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İncil – Yeni Ahit kitabın 1. Basım Dorlion Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İncil – Yeni Ahit pdf oku, İncil – Yeni Ahit PDF yandex, İncil – Yeni Ahit PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İncil – Yeni Ahit PDF Oku

İncil’in ilk Türkçe çevirisi 17. yüzyılda Padişah IV. Mehmet’in zamanında yapıldı. Padişahın çevirmenlerinden Ali Bey’in bu çevirinin sonuca varılmasında mühim katkısı oldu. 1827 senesinde Arap harfleriyle yayına giren çeviri dil devriminden önce birkaç kez gözden geçirildi. Çeviri, 1941 senesinde Latin harfleriyle yayınlanmadan önce bir kez daha gözden geçirildi ve günümüze dek kullanılageldi. Çeviri, son on yıl içinde yapılan Eski Antlaşma çevirisiyle alakalı çalışmalar ışığında yeniden gözden geçirildi.

Mesih inancının gelişmesini inceleyen yazar Luka, hemen hemen 80 senesinde esinlenerek sunduğu ilk yazıdır İncil. İkincisi Habercilerin İşleri’dir. Yazma kabiliyeti çok kuvvetli olan bu doktor-tarihçi, Mesih’in insanlığın kurtarıcısı olarak dünyaya gelişini ve esinlediği inancın yayılışını kaleme aldı. Amacı okuyucunun imanına tarihsel temel ve ispat sağlamaktı.

Luka, İsa’nın yaşam ve hizmet öyküsünü dile getiriyor.