1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kuran’ı Kerim Türkçe Meali Pdf indir

Kuran’ı Kerim Türkçe Meali Pdf indir
0

Kuran’ı Kerim Türkçe Meali pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Kuran’ı Kerim Türkçe Meali kitap ile ilgili özet bilgiler. Kuran’ı Kerim Türkçe Meali kitabı yazar Elmalılı Hamdi Yazır tarafından kaleme alınmıştır. Kuran’ı Kerim Türkçe Meali kitabı 400 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Kuran’ı Kerim Türkçe Meali kitabın 1. Basım Halk Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kuran’ı Kerim Türkçe Meali pdf oku, Kuran’ı Kerim Türkçe Meali PDF yandex, Kuran’ı Kerim Türkçe Meali PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kuran’ı Kerim Türkçe Meali PDF Oku

Kur’an, Allah’ın (cc) insanlara hidayet rehberi olarak indirdiği son Kitap’tır. Müslümanlar olarak Kur’an’a karşı ilk vazifemiz, bize açıkladıği hakikatlerin hak olduğunu tasdik etmek ve okuyup manasını anlayarak gereğini yerine getirmektir.
Kur’an’ı anlamanın en kestirme yolu ise onu kendi dilimizden okumaktır.
Atatürk, Kur’an’ın insanımız tarafından bilinmesinı istemiş ve bu hususta çalışmalar başlatmıştır.

“Milletimiz Kur’an-ı Arapça okuyamadıkları için ne dediğini anlamazlar. Şimdiye kadar halkın kavrayabileceği düzeyde Kur’an-ı Kerim’in Türkçeye tercümesi de yapılmamıştır. Kur’an’ı tamamen ezberleyecek düzeyde dinine aşık olan Türk milletinin, kutsal kitabın bu yüce anlamını istediği gibi anlayabilmekten yoksun bırakmak doğru değildir.” diyen Atatürk, Kur’an’ın Türkçeye çevrilmesi düşüncesini ilk kez 14 Ağustos 1923’te devletin eğitim politikasını belirleyecek heyete anlatmıştır.

Kur’an’ın Türkçeye çevirisi konusu, 21 Şubat 1925 tarihinde de TBMM’de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçesi görüşülürken gündeme gelmiş ve bütçeye 20.000 lira ek bir ödenek konularak elinizdeki meal meydana getirilmiştir.

Türk milletinin kendi dili ile Kur’an’ı anlaması için Atatürk tarafından başlatılan bu hareketin neticesinden bugün milyonlarca insan istifade etmektedir.