1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İstanbul’daki İtalyan İzi Pdf indir

İstanbul’daki İtalyan İzi Pdf indir
0

İstanbul’daki İtalyan İzi pdf indir, İstanbul Prestij türünde kaleme alınan İstanbul’daki İtalyan İzi kitap ile ilgili özet bilgiler. İstanbul’daki İtalyan İzi kitabı yazar Burçak Evren tarafından kaleme alınmıştır. İstanbul’daki İtalyan İzi kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan İstanbul’daki İtalyan İzi kitabın İlke Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İstanbul’daki İtalyan İzi pdf oku, İstanbul’daki İtalyan İzi PDF yandex, İstanbul’daki İtalyan İzi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İstanbul’daki İtalyan İzi PDF Oku

İstanbul. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri; kadim, gizemli, hüzünlü, neşeli… Bütün tanımlar onunla yoğrulduğunda bambaşka anlamlara bürünüyor. Ona her şey yakışıyor, o her şeye yakışıyor. İstanbul, tarihinin her devresinde ilgi çekmiş, farklı kültürleri kucaklamış bir şehir bunun yanı sıra. Farklı ırklardan, farklı dinlerden, farklı kültür ve yaşam tarzlarından insanlar, yüzseneler boyunca, yaşadıkları bu güzel ve gizemli şehre izlerini bırakmışlar; kendilerinden, hayallerinden bir şeyler katmışlar. İşte bu yüzden İstanbul bir kültürler mozaiği ve öyle olmaveya devam ediyor.
Bu kitabın oluşum nedeni de İstanbul’un bu çok özel kültürel yapısı zaten. İtalya’nın köklü sanayi kuruluşlarından Ferroli, bu yapıda İtalyanlar’ın yerini sorgulamak istedi ve İstanbul’da İtalyan kültürünün izlerini araştıran bir çalışmayı destekleme kararı aldı.

Istanbul, una delle città piú belle del mondo; eterna, mistica, malinconica, allegra… ogni qualvolta le si attribuiscono degli aggettivi, questi, pur distanti tra loro appariranno comunque, appropriati per lei. Istanbul in ogni sua fase storica e stata ininterrottamente al centro dell’attenzione del mondo: si tratta di una città che ha inglobato lasciato in questa mistica citta le loro tracce, contribuendo anche con qualcosa della loro fantasia. E’per questo che Istanbul è sempre stata un mosaico di culture e continua ad esserlo.

Il motivo sottostante alla realizzazione del presente libro è intimamente connesso alla struttura culturale molto peculiare di wuesta città. La Ferroli, una industria tra le piu consolidate in Italia, ha deciso di sostenere e ha voluta uno studio nel quale venissero evidenziate le tracce della presenza culturale italiana a Istanbul.

Sayfa Sayısı: 248

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: İlke Kitap