Edebiyat Kitapları

İnsanlığımı Yitirirken Pdf indir

İnsanlığımı Yitirirken pdf indir, Roman türünde kaleme alınan İnsanlığımı Yitirirken kitap ile ilgili özet bilgiler. İnsanlığımı Yitirirken kitabı yazar Osamu Dazai tarafından kaleme alınmıştır. İnsanlığımı Yitirirken kitabı 109 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İnsanlığımı Yitirirken kitabın 1. Basım Sel Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnsanlığımı Yitirirken pdf oku, İnsanlığımı Yitirirken PDF yandex, İnsanlığımı Yitirirken PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnsanlığımı Yitirirken PDF Oku

Japonya’nın en fazla okunan romanlarından İnsanlığımı Yitirirken’de Osamu Dazai, savaş sonrası Japonya’sının boğucu atmosferinin toplumdaki izdüşümünü ve bireyin kalabalıklar karşısında giderek yabancılaşarak insani değerlerini yitirişini aktarmak için teşrih masasına kendini yatırıyor. 

Günlük yaşamın acı veren ayrıntı kısmını ve yıkıcı anların uğultusunu tüm yalınlığıyla kâğıda dökerek yarattığı bu anti-kahramanla, Japonya’nın genç aydınlarının Batı ile geleneksel kültür içindeki sıkışmışlığını resmederek, bireyciliğin ve toplum zıtlığının “salgın” gibi yayıldığı bir coğrafyada varoluşçuluk tohumları serpiyor.

Duygular hırpalanarak siliklenirken, dünyanın gerçekliğini yitirişini aktaran Dazai, dünyevi hazlar peşinde iyileşmeye çalışırken daha da parçalanan Yozo kişiliğinde cisimleşen evrensel sancının yansıdığı satırlarla yazın dünyasında ölümsüzleşiyor.

Yaşamı intihar girişimleriyle şekillenmiş bir yazardan, ölümün sınır çizgilerine misilleme yapan bir metin…

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu