1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Hegel Felsefesine Giriş Pdf indir

Hegel Felsefesine Giriş Pdf indir
0

Hegel Felsefesine Giriş pdf indir, Felsefeciler türünde kaleme alınan Hegel Felsefesine Giriş kitap ile ilgili özet bilgiler. Hegel Felsefesine Giriş kitabı yazar Alexandre Kojeve tarafından kaleme alınmıştır. Hegel Felsefesine Giriş kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan Hegel Felsefesine Giriş kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hegel Felsefesine Giriş pdf oku, Hegel Felsefesine Giriş PDF yandex, Hegel Felsefesine Giriş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hegel Felsefesine Giriş PDF Oku

“Bilgenin oynadığı rol, dümdüz ve uçsuz bucaksız bir aynanın oynadığı roldür: Gerçek üzerine derin düşüncelere dalmaz o, ama Gerçek ona yansır, onun bilincinde yansır ve kendine özgü diyalektik yapısı içinde Bilgenin betimleyici söylemiyle kendini açığa vurur (ve bu betimleyici söylem, Gerçeği çarpıtmaz).”
“Hegel, dinleyici-filozof-tarihçilerin ilkiydi. Ve bundan ötürü, bir felsefi yöntem olarak düşünülen Diyalektiği bir yana bırakabildi. Böylelikle, tarih boyunca gerçekleşen diyalektiği, gözlemlemekle ve betimlemekle yetindi ve kendine özgü bir diyalektik ortaya koyma gereksinimi duymadı. Bu diyalektik veya Filozofların ‘diyaloğu’, ondan önce gerçekleşmişti. Dolayısıyla Hegel’in, bu diyalektiğin ‘deneyimini’ yaşamaktan ve sentezleşmiş son sonucunu tutarlı bir söylemle betimlemekten başka yapacağı bir şey yoktu.”
Hegel’deki varoluşçu yanı ilk kez seslendiren, onun yönteminin diyalektik değil betimleyici olduğunu ısrarla söyleyen Alexandre Kojeve, geleneksel felsefi yaklaşımların ötesinde bir değerlendirmeyle soluk kesiyor.

Selahattin Hilav’ın Kojeve’in ünlü Hegel’i Okumaya Giriş adlı kitabından seçerek yetkin ve titiz bir çalışma neticesinde Türkçeye kazandırdığı metinler, okura Hegel’in “ruhuna” yaklaşma olanağı veriyor.

Sayfa Sayısı: 284

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları