1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi Pdf indir

Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi Pdf indir
0

Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi kitabı yazar Lev Şestov tarafından kaleme alınmıştır. Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi kitabı 13 x 19.5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi kitabın Ciltsiz Notos tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi pdf oku, Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi PDF yandex, Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dostoyevski ve Nietzsche Trajedinin Felsefesi PDF Oku

Trajedinin felsefesi olabilecek müdür?

 

Trajedi ve felsefe nasıl bir araya gelebilir? Trajedi yaşamın çelişkilerinin, acı ile neşenin, doğru ile yanlışın, kötü ile iyinin iç içe geçtiği gerçek dünyayı anlatırken felsefe çelişkisiz, acısız, doğru, iyilikten ibaret uygun bir dünya kurmayı amaçlar. Şestov Dostoyevski ve Nietzsche – Trajedinin Felsefesi’nde bu iki düşmanı, felsefe ile trajediyi yan yana, kafa kafaya getiriyor. Soyutlamalardan değil yaşamın ta kendisinden gelen trajedinin felsefesini öne sürüyor Dostoyevski ve Nietzsche’nin yaşamını ve düşüncesini iç içe okuyarak.

Şestov için onlar ruh ikizi. Dostoyevski kendi parçalanmasını karakterlerine göz önüne seriyor: “Bütün bu kahramanlar Dostoyevski’yle etle tırnak gibiydi: Onların trajedisi yeni ve değişik bir yaşama başlamanın olanaksızlığıdır.” Nietzsche de düşüncesindeki kırılmalara ve dönüşümlere: “Nietzsche için düşünmek kendini paralamak, azap çekmek, hummalı bir titremeyle kıvranmaktı.” Şestov’a göre, Dostoyevski ve Nietzsche’nin yaşamında ve eserinde trajik düşünce modern ifadesini buluyor.

“Dostoyevski ve Nietzsche’nin yapıtları yanıt değil, soru içerir: Trajedinin felsefesi olabilecek müdür?”

 

(Tanıtım bülteninden)