Felsefe Kitapları

İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi Pdf indir

İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi kitap ile ilgili özet bilgiler. İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi kitabı yazar M. Nakib El Attas tarafından kaleme alınmıştır. İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi kitabın Ciltsiz İnsan Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi pdf oku, İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi PDF yandex, İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İslam Sekülerizm ve Geleceğin Felsefesi PDF Oku

Bu kitapta, İslâm’da tasavvur olunduğu şekliyle yaşamın en temel esaslarıyla alakalı tanımlamalar ve açıklamalar açık bir biçimde izah edilmektedir. Bu izahlar Din ile, İnsan ile, Bilgi, Hikmet, Adalet, Doğru Amel (edep), Akıl ve Akletme ile (nutk); dilin, düşüncenin, anlamın (mana), bilginin ve eğitimin İslâmîleştirilmesiyle; Kur’anî yorumlamalar (tefsir ve te’vil) paralelinde tabiatın incelenmesi ve bilimsel olarak araştırılmasının yöntemiyle; Arapça dahil tüm Müslüman hakların dillerinin İslâmîleştirilmesinde Kur’an’ın karakteri ile; İslâmî anlamda eğitimin ve eğitme sürecinin aslında terbiye kavramıyla değil de daha çok te’dib kavramıyla karşılanabileceğiyle alakalıdır.

 

Kitapta İslâmî eğitim felsefesi ve bu felsefenin oturtulacağı zemin hususunda bir çerçeve çizilmekte; bilgi edinmenin ve İslâmî eğitimin gayesinin temel şakasinin “iyi bir vatandaş” değil, “iyi bir insan” yetiştirmek olduğu söylenmektedir. Seküler (dünyevî) kavramıyla sekülerizasyonun (dünyevîleştirme) anlamı ve bunun kapsamı kitapta anlatıldığı şekiliyle belki ilk defa ele alınmaktadır.

 

Bu kitap kendi çapında, muhteva olarak yoğun, fakat düşüncelerin ifade ediliş şekilinde muhtasar bir çalışmadır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu