Pdf Kitap Arşivi

Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar Pdf indir

Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar pdf indir, türünde kaleme alınan Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar kitap ile ilgili özet bilgiler. Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar kitabı yazar Fakir Baykurt tarafından kaleme alınmıştır. Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 1998 ile basılmıştır. ebatında olan Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar kitabın Berfin Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar pdf oku, Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar PDF yandex, Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Göksel Dinlerde İnsanAmaç Aracı Kutsar PDF Oku

Göksel dinlerde insan; insan değil, kuldur. Yalvaçlar (Peygamberler), İncil’de olsun, Kur’an’da olsun çoban konumunda; İnsanlar ise koyundur. Ve koyunun kaval dinlediği gibi Papaz’ı, İmam’ı dinlemekle koşullu. Eleştiremez, yeremez, soru soramaz. Bilinçlenmesin, dinlesin! Öğrenmesin, ezberlesin! isterler. Günah virüsü şırınga ederler. Gözün zinası, dilin, yüreğin, zinası mevcuttur. Ellerin, ayakların zinası da cabası. İnsana kendini, özbenliğini yokumsatır. Beyni, elleri, ayakları kötürüm. Çağdaş atılımlara kalkışamaz. Onurlu, mutlu bir yaşam yoluna koyulamaz. Dinsel bağnazlığın anaforunda dönenir, karanlık evreninden ayrılamaz. Güneşlenme, bilinçlenme haramdır. Kişilik, bilinçlilik öğesini yitirmiştir, erkek kadın eşitliği yadsınır.
Bağnaz, aymaz, yobaz triosu türetilmiştir. Us ve bilime değer vermezler. İsterler ki; bağnazlık, aymazlık, yobazlık, ulus bilincine, bilime egemen olsun.
Yalvaçları dinlersek takke düşer, kel görünür.
İsa: Ben İsrailoğullarının yitik koyunarından başkasına gönderilmedim der.
Hz. Muhammed Sadece kentlerin anası Mekke ve çevresi halkı için gönderildim der.
Arapça Rabbçedir. Cennet sakinleri Arapça konuşur. Hurriler, bülbül gibi Arapça şakır.
Eğer bir Yalvaç da Türk oymağından çıksaydı; Türkçe Rabbçe olacaktı. Cennet sakinleri Türkçe konuşacaktı. Huriler, bülbül gibi Türkçe cıvıldaşacaklardı.
(Arka Kapak)

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 1998

Dili: Türkçe
Yayınevi: Berfin Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu