1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mitlerin Özellikleri Pdf indir

Mitlerin Özellikleri Pdf indir
0

Mitlerin Özellikleri pdf indir, türünde kaleme alınan Mitlerin Özellikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Mitlerin Özellikleri kitabı yazar Mircea Eliade tarafından kaleme alınmıştır. Mitlerin Özellikleri kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Mitlerin Özellikleri kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mitlerin Özellikleri pdf oku, Mitlerin Özellikleri PDF yandex, Mitlerin Özellikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mitlerin Özellikleri PDF Oku

“Mitler dünyanın, insanın ve yaşamın doğaüstü bir kökeni ve tarihi olduğunu ve bu tarihin de mühim, kıymetli ve ibret verici olduğunu muhteşem bir biçimde gösterirler.”

 

Eliade bu eserinde, mitlerin varlıklarını son zamanlara dek sürdürdüğü dünyanın değişik yerlerine dağılmış çeşitli toplumları konu alıyor. Bu geleneksel toplumlarda mitlerin yapısını ve işleyişini anlayabilirsek, insan düşüncesinin tarihinin bir aşamasını aydınlatmış bulunacağız. Çünkü mitler insan davranışları için model oluştururken hayata anlam ve değer de katarlar.

 

“Eliade, modern mitolojiler için en büyük bilgi kaynağımız. Konusuna öyle hakim ki, çiçeği burnunda bakış açıları geliştirebiliyor. Uzman olmayanlara bile yöntemli bilgi aktarabiliyor.”

-Frank Kermode-