1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Fincandaki Fırtına Pdf indir

Fincandaki Fırtına Pdf indir
0

Fincandaki Fırtına pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Fincandaki Fırtına kitap ile ilgili özet bilgiler. Fincandaki Fırtına kitabı yazar Helen Czerski tarafından kaleme alınmıştır. Fincandaki Fırtına kitabı 304 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 14 x 21 ebatında olan Fincandaki Fırtına kitabın 2. Basım Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Fincandaki Fırtına pdf oku, Fincandaki Fırtına PDF yandex, Fincandaki Fırtına PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Fincandaki Fırtına PDF Oku

Evren akıl almaz gizemlerle dolu. Peki bu sır perdesini aralamak için ekmek kızartma makinenizin içine bakmak aklınıza gelmiş miydi?

Fincandaki Fırtına gündelik hayatlarımızda karşımıza çıkan ufak tefek şeyleri, içinde yaşadığımız büyük dünyayla ilişkilendiriyor. Ünlü fizikçi ve belgesel yapımcısı Helen Czerski, patlamış mısırlar, kahve lekeleri veya buzdolabı mıknatısları ile enerji krizi, iklim değişikliği ve ileri tıp içindeki ilişkiyi ortaya sererek sıradan eşyalara ve olaylara bakış açımızı değiştiriyor. Gaz yasalarını mısır patlatarak, yerçekimini gazoz şişesine kuş üzümü atarak, zamanı ise ketçabın şişeden akmasının neden bu kadar sürdüğine kafa yorarak anlatıyor.

Hayatın gündelik sihirlerini bir de fizikçiden dinleyin; bundan böyle ekmek kızartma makinenize asla aynı biçimde bakmayacaksınız.

“Fiziğin güzellikleri ve evrenselliği üzerine harika bir kitap. Czerski tekdüze dünyamıza hayat üflüyor; bizlere bu dünyanın büyüsünün Hubble teleskobuyla görülebilenlerden hiç de geri kalır yanı olmadığını gösteriyor.”

JIM AL-KHALILI

 

“Helen Czerski’de her taşın altında bilimsel bir enteresanlik bulmasını sağlayan özel bir yetenek var. Sadece her taşın mı? Her yağmur damlasının, her kum tanesinin…”

JORDAN ELLENBERG