1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler Pdf indir

Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler Pdf indir
0

Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler kitap ile ilgili özet bilgiler. Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler kitabı yazar Yıldız Demiriz tarafından kaleme alınmıştır. Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler kitabı 400 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler kitabın 1. Basım Hayalperest Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler pdf oku, Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler PDF yandex, Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler PDF Oku

Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler, kitap süsleme sanatında natüralist üslupta çiçek motifi kullanımı ile ilgili yazılmış en kapsamlı eserler içinde ilk sırada yer alıyor. Türünün ilk örneği olan Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler, başta Kuran olmak üzere çeşitli dini kitaplardan gramer, şiir, çiçek yetiştiriciliği gibi farklı konuları ele alan kitaplara kadar birden fazla yazma eseri, hatta tuğraları süsleyen natüralist çiçek motiflerini tek kaynakta topluyor.

On altıncı yüzyıldan yirminci yüzyıla kadar yüzlerce natüralist çiçek motifini içeren kitap, araştırmacıların dönemsel üslup değişimlerini rahatlıkla gözlemleyebilmelerini sağlıyor. Kitapta özel koleksiyonlardan, yurt içindeki ve yurt dışındaki müzelerden toplanan 600’e yakın görsel yer alıyor. Osmanlı İmparatorluğu zamanında kitap süslemeciliğinde kullanılan natüralist çiçek motiflerinin doğadaki görünümüne ve Anadolu’daki geçmişine de yer verilen kitapta, tasvir hususundaki ustalığın değerlendirilmesine yönelik mühim bilgiler sunuluyor.

Yazma eser envanter detaylarının, adlarının gözden geçirilip güncellendiği, motiflerin bulunduğu kaynaklardaki sayfa numaralarının eklendiği yeni baskısıyla Osmanlı Kitap Sanatında Doğal Çiçekler, araştırmacıların orijinal kaynaklara ulaşması yönünden büyük bir kolaylık sağlıyor. Bilimsel bir çalışma yaparken ihtiyaç duyulan tüm ayrıntı kısmı içeren, konuyla alakalı inceleme yapanların ilk başvuru kaynağı olan kitap, Yıldız Demiriz’in aziz anısını yaşatmaya devam ediyor.