1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Ermiş – Hak Erenler Pdf indir

Ermiş – Hak Erenler Pdf indir
0

Ermiş – Hak Erenler pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Ermiş – Hak Erenler kitap ile ilgili özet bilgiler. Ermiş – Hak Erenler kitabı yazar Halil Cibran tarafından kaleme alınmıştır. Ermiş – Hak Erenler kitabı 80 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Ermiş – Hak Erenler kitabın 1. Basım Kapı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ermiş – Hak Erenler pdf oku, Ermiş – Hak Erenler PDF yandex, Ermiş – Hak Erenler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ermiş – Hak Erenler PDF Oku

Bütün zamanların kalbe en fazla dokunan şairlerinden birisi. Lübnan’dan Amerika’ya ulaşan hayat yolculuğunda doğunun şiiri ile batının aklını yeniden kuran eşsiz bir dil, ayrıksı bir kişilik. Arapça ile İngilizceyi ilerletmiş bir dil büyücüsü. Aşk, hayat, kadın, çocuk, erkek, kum, köpük, bulut, dağ, ayrılık ne kadar kavram, güzellik, hayat ayrıntısı varsa onlara dokunmuş, onlara yeniden hayat bir zaman ötesi özne.

Ve, Ermiş…

Halil Cibran ile bir ve ondan adeta daha önde duran on senelerdır dilden dile çevrilen bir edebiyat şaheseri.

Yaşadığı yeri terk edip başka bir diyara göçecek olan bir “hikmet ehli”nin bütün canlılığı ile karşımıza çıkması. Kimse ondan ayrılmak istemez. Oysa gitmektir onun hüneri. Kalanlar o gittiği için de bilirler ayrılığın kıymetini… Her tür insani erdemdir Ermiş’in aktarmak istediği. Bazı zaman bir peygamber, bezen bir gezgin, arada bir bir şair, ama mutlaka insani, vicdani, ahlâkî ve Tanrısal güzelliklerle donanmıştır Ermiş’in sesi.

Ermiş belki de herkesin kendi içinde yitirdiğidir.

Tırmanmak istediği dağ, geçmek istediği çöl, tatmak istediği duru su burada anlam bulur.

Bu kısa fakat vurucu eser Türkçeye ilk kez Ömer Rıza Doğrul tarafından kazandırılmıştır. Doğrul’un tercümesi ilk olmanın yanında Türkçe’nin devirler içinde oluşmuş lezzeti ile doludur. Elinizdeki yeni baskıda Halil Cibran ve Ermiş, tutkunlarını şevkle selamlıyor.

 

 

#BBD0E0
»