Felsefe Kitapları

Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral ya da Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur Pdf indir

Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral veya Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral veya Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur kitap ile ilgili özet bilgiler. Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral veya Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur kitabı yazar Çağlar Çetok tarafından kaleme alınmıştır. Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral veya Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur kitabı 392 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral veya Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral veya Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur pdf oku, Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral veya Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur PDF yandex, Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral veya Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Thomas More Bir Gün Filozoflar Kral veya Krallar Filozof Olursa İnsanlık O Zaman Mutluluğa Kavuşur PDF Oku

“Çürüyen bir bedene kıyasla ebedi olan ruhtan vazgeçmek fakat onursuzların işidir ve de ahmakların.”

Filiz vermeyen bir çok yaşamın aksine koyu gölgeli yaprakları rüzgârlarla oynaşan ulu bir çınar gibi yaşadı Thomas More. Genç yaşta çok da istememesine rağmen bi hayli hızlı bir tırmanışa geçti fakat şatafatın, ikiyüzlülüğün, heveslerin ışıkları altında yaşamaktansa son nefesini dürüstlüğün küf kokulu zindanlarında vermeyi tercih etti. “Vicdan özgürlüğü” uğruna celladına gülümseyecek kadar yaşamının doğruluğundan emindi.

İdamla noktalanan 57 yıllık yaşamının ardında yakın dostu Erasmus’un ısrarı üzerine yazdığı bir kilometre taşı olan Ütopya’yı bıraktı. Ütopya’da eğitimden üretime, siyasetten adalete, ticaretten yönetime kadar her açıdan uygun bir devleti resmetti. Hem sorunu dile getirdi hem çözümü haykırdı. Döneminin dışına taştı. Peki ya biz Thomas More’un anlattığı ideal topluma ulaşma yolunda neredeyiz?

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu