1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Antikçağ Felsefesi Pdf indir

Antikçağ Felsefesi Pdf indir
0

Antikçağ Felsefesi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Antikçağ Felsefesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Antikçağ Felsefesi kitabı yazar Çiğdem Dürüşken tarafından kaleme alınmıştır. Antikçağ Felsefesi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Antikçağ Felsefesi kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Antikçağ Felsefesi pdf oku, Antikçağ Felsefesi PDF yandex, Antikçağ Felsefesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Antikçağ Felsefesi PDF Oku

Batı felsefe geleneğinin temelini oluşturan antikçağ felsefesi, ilk filozof kabul gören Miletoslu Thales’le başlayıp Roma İmparatorluğu’nun çöküşüne değin sürer. Yaklaşık 1000 yıllık bir dönemi kapsayan bu süreç doğa incelemeleriyla felsefi düşünmeyi başlatan ilk filozoflardan felsefenin seyrini insana yönelten Sokrates’e. temel taşlarını döşeyen Platon ve Aristoteles’e, Yonan kültürünü Hindistan’daki Indos kıyılarına kadar yayan Büyük İskender’in yel açtığı kültür ikliminde insan yaşamına yeni bir yön vermeye çalışan Epikuros ve Stoa okullarına ve Platon felsefesini yeniden yorumlayıp zenginleştiren Yeni-Platonculuk ile erken dönem Hıristiyan düşünürlerine değin uzanır.

Felsefenin dünyaya geldiğu, gelişip serpildiği bu süreç insan, tanrı, doğa, evren, ahlak, siyaset, toplum gibi belli başlı konularda felsefe tarihi buyunca tartışılacak en temel soruların belirlendiği, tartışmaya açıldığı dönemdir. Bunun bunun yanında, felsefe tarihinin en mühim filozoflarından Hegel’e, “Yunanların içinde kendimizi evimizde gibi hissediyoruz” dedirtecek; zihninde adeta bütün bir antikçağı Platonun kişiyinda felsefe kavramıyla Özdeşleştiren Ralph Waldo Emerson’a, “Platon felsefedir, felsefe de Platon” diye yazdıracak denli her filozofun, düşünürün, edebiyatçının yuvası bildiği bir dönem.

Antikçağ felsefesini, kültürü ve edebiyatıyla bir bütün olarak ele alan ve onu Eski Yunanca ve Latince metinler üzerinden inceleyerek anlatan bu eser salt bir felsefe tarihi olmanın ötesinde felsefenin derinlerine bir yolculuk, sürükleyici bir düşünce macerasıne davettir.

Sayfa Sayısı: 410

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık