1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı Pdf indir

Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı Pdf indir
0

Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı kitap ile ilgili özet bilgiler. Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı kitabı yazar Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınmıştır. Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı kitabın Sel Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı pdf oku, Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı PDF yandex, Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Eristik Diyalektik Haklı Çıkma Sanatı PDF Oku

19. yüzyıl felsefesinin mühim figürlerinden, Kant’ın öğrencisi, Alman filozof Arthur Schopenhauer, 1830’da kaleme aldığı bu metinde, kökleri antik Yunan felsefesine uzanan, tartışmalarda her koşulda haklı çıkma sanatı olan “Eristik Diyalektik” yöntemini tariflendiriyor.

Bir tezin objektif olarak “doğruluğu ve haklılığından” ziyade dinleyicilerin gözünde “geçerliliğine” odaklanan, savunu, tartışma ve argüman kullanımında karşı tarafı alt etmenin yollarını felsefi “hileler” ile açıklayan Schopenhauer, kaçınılmaz olarak diğer filozofların konu üzerine fikirlerini ve yöntem poblemlerinı da yorumluyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 88

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 45

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık