1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir
0

Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Michel de Montaigne tarafından kaleme alınmıştır. Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2006 ile basılmıştır. ebatında olan Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Denemeler – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Michel de Montaigne (1533-1592): “Kendini tanı” ve “Ne biliyorum?” gibi temel sorularla yola çıkarak bir insanda insanlığın bütün durumlarını yoklayan “deneme” türünün insim babasıdır.

1571’de kitaplarıyla birlikte çiftliğinin kulesine çekilmesiyle başlayan bu yaratıcı süreç, Montaigne’i önce okuduklarıyla alakalı notlar almaya itmiş, aynı notlar zamanla Denemeler’i (1580) oluşturmuş, ve bu kişisel yazılar ilk yayımlanıştan sonra da dallanıp budaklanmayı sürdürmüştür.

Bu kitaptaki Eyüboğlu çevirileri’de, 1940’daki ilk baskısından 1970’deki halini alana dek okurun önüne her seferinde yeni parçalar getirerek bir anlamda yapıtla benzeri bir yol izlemiştir.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2012

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 313

Baskı Yılı: 2006

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları