1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz Pdf indir

Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz Pdf indir
0

Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz kitap ile ilgili özet bilgiler. Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz kitabı yazar Turgut Özgüney tarafından kaleme alınmıştır. Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz kitabı 88 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz pdf oku, Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz PDF yandex, Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Pythagoras – Tanrının Çocuğu Olan Göklerden Başka Vatan Tanımaz PDF Oku

“Biz bilgi ile ilgilenmiyoruz, biz gerçek deneyimlerle ilgileniyoruz, yaşayıp deneyimlemediğiniz sürece hiçbir bilgi, bilgi değildir.”

Pythagoras, “felsefe” terimini ilk kullanan kişidir. O bir filozof, matematikçi, bilimadamı, müzisyen ve gnostik bir bilge âşığı olarak tüm fakülteleri kişiliğinde bir araya getirmiş devasa bir üniversitedir.
Onun yolu kavramsal bilgilerden uzak bir deneyim yoludur. Ezoterik felsefenin kurucusu Pythagoras, Mısırlı rahiplerden aldığı öğretilerden oluşturduklarıyla bizlere kendi teolojisini sunar. Ona göre sayılar “Eşyanın Sırrı”nı içerir, Tanrı da “Evrensel Ahenk”tir. Sayılar bilimi altında formüle ettiği Kutsal Kelam Bilimi, Tanrı düşüncesi, ruhun kurtuluşu, ruh göçü, karma yasası ve inisiyasyon süreçleri onun çizdiği deneyim yolunun başlıca konularıdır.