1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar Pdf indir

Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar Pdf indir
0

Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar kitap ile ilgili özet bilgiler. Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar kitabı yazar Reha Kuldaşlı tarafından kaleme alınmıştır. Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar kitabı 72 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar pdf oku, Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar PDF yandex, Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Empedokles – Her Şey Sevgi ve Nefretten Doğar PDF Oku

“Sevgi birleştirir, nefret ayırır, sevginin asil hizmetkârları gerçek hazineye ulaşır.”

Zamanın coşkun akan ırmağı adlarını unuttursa da fikirleriyle bize uzak çağlardan seslenen, farkında olmasak dahi fikir dünyamızı şekillendirmeye devam eden düşünürler mevcuttur. Doğanın kitabını okuyarak “ölümsüzlüğün” bilgisine erişip gittiği yerlerde bir “tanrı” gibi hürmet gören, bu bilgiyle salgın hastalıklara çare bulan, fırtınaları dindiren ve tiranlarla savaşarak yurttaşlarının kalbini kazanan Empedokles, şüphesiz bunlardan biridir.

Bu kitapta büyük şair ve filozof Empedokles bizleri fragmanlarıyla; evreni oluşturan ateş, su, hava ve toprağın şarkısını dinlemeye davet ederken, Sevgi ve Nefret’in sonsuz devinimindeki yerimizi düşünmeye, yaşarken Nefret’in oyuncağı olmaktan kurtulup yeryüzünde Sevgi’yi hâkim kılabilmek için yapabileceklerimizi değerlendirmeye çağırıyor.