1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Bir Us ve Bilim Savaşı Pdf indir

Bir Us ve Bilim Savaşı Pdf indir
0

Bir Us ve Bilim Savaşı pdf indir, Felsefeciler türünde kaleme alınan Bir Us ve Bilim Savaşı kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Us ve Bilim Savaşı kitabı yazar Yaman Örs Hürkan Çelebi tarafından kaleme alınmıştır. Bir Us ve Bilim Savaşı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. ebatında olan Bir Us ve Bilim Savaşı kitabın İmge Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Us ve Bilim Savaşı pdf oku, Bir Us ve Bilim Savaşı PDF yandex, Bir Us ve Bilim Savaşı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Us ve Bilim Savaşı PDF Oku

Cemal Yıldırım, kendi tarihini yaratanlardan…
Babası tarafından ilkokula bile gönderilmek istenmemesine rağmen direnen Yıldırım, ahırdan bozma bir köy enstitüsünde başlayan eğitimini ABD’de, Indiana Üniversitesi’nde eğitim felsefesi ile bilim felsefesi alanlarında yaptığı doktorayla sürdürür; profesörlüğe yükselir. 1925’te başlayan mücadelelerle dolu bu yaşam macerasıne on beş telif, iki de çeviri eser dahil eder. Bilimsel makaleler, araştırma raporları, bildiriler, inceleme yazıları bunları izler. Böylelikle, yaşamı ve eserleriyle her türlü bağnazlığa karşı ‘Aydınlanmacı’ saflarda yer alır.

“Felsefenin evrensel amacı, dünyayı ve yaşam anlayışımızı ussal düzeyde işlemek, ilgi alanımızda bize kavramsal açıklık sağlamaktır. Felsefe ‘çözüm’ diye getirdiği sonuçlardan çok ele aldığı sorunlar, sorunlara yaklaşım şekiliyle kimlik kazanır” yorumunu yapan Cemal Yıldırım, Hans Reichenbach’ın Bilimsel Felsefenin Doğuşu (The Rise of Scientific Philosophy) adlı başyapıtını Türkçeye kazandırır, seksenli senelerdan bu yana ülkemizde Bilimsel Felsefe akımının ve Bilim Felsefesinin ileri gelen adı olarak tanınır.

Bir Us ve Bilim Savaşçısı adlı bu kitap, otuzun üzerinde biliminsanının, felsefecinin katkısı neticesinde ortaya çıkmıştır. Derleyiciler ise Bilim ve Bilimsel Felsefe Çevresi’nin üyeleridirler.

Sayfa Sayısı: 630

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi