1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

İdea Nedir? Pdf indir

İdea Nedir? Pdf indir
0

İdea Nedir? pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan İdea Nedir? kitap ile ilgili özet bilgiler. İdea Nedir? kitabı yazar Nayla Farouki tarafından kaleme alınmıştır. İdea Nedir? kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan İdea Nedir? kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İdea Nedir? pdf oku, İdea Nedir? PDF yandex, İdea Nedir? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İdea Nedir? PDF Oku

Felsefeyle haşır neşir olan herkesin belki de en sık karşı karşıya geldiğı terimdir idea. Batı metafiziğinin onsuz düşünülemeyeceği idea nedir yeki? Bu sorunun cevabını bulmaya kalkıştığımız anda, felsefi düşüncenin kişiliğistik özelliği bir kez daha kendisini gösterir: Özgürlük, adalet, doğruluk ve felsefenin diğer tüm merkezi kavramları gibi idea hususunda da filozofların kavrayışları içinde değişikliklar mevcuttur. İşte bu çalışmada, Platon’dan Popper’a kadar belli başlı filozofların idea kavrayışları rahat okunan bir üslupla araştırılıyor. Lübnan kökenli Fransız felsefeci ve bilim tarihçisi Nayla Farouki, bu kitabıyla idealar meselesine giriş için kullanışlı bir yol haritası sunuyor.

Çevirisini sunduğumuz bu kitabın, bilgi felsefesinin temel problemleri ve bu problemlere yönelik başlıca çözüm önerileri hususunda aydınlatıcı bir başvuru kaynağı bulunacağını düşünüyoruz.

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları