1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Şiddetin Topolojisi Pdf indir

Şiddetin Topolojisi Pdf indir
0

Şiddetin Topolojisi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Şiddetin Topolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Şiddetin Topolojisi kitabı yazar Byung – Chul Han tarafından kaleme alınmıştır. Şiddetin Topolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Şiddetin Topolojisi kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şiddetin Topolojisi pdf oku, Şiddetin Topolojisi PDF yandex, Şiddetin Topolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şiddetin Topolojisi PDF Oku

Han’ın kitabı, eski toplumlardan günümüze şiddetin tarihsel değişiminin temel uğraklarını tespit eden felsefi bir anlatı. Yazar bunu yaparken şiddetin tarih boyunca inatla kalıcılık göstermesini araştırmış bir dizi düşünüre, Sigmund Freud, Carl Schmitt, Walter Benjamin, René Girard, Giorgio Agamben, Gilles Deleuze, Michael Hardt ve Antonio Negri’nin tezlerine eleştirel bir gözle uğrayarak kısa ve özlü bir hikâye kuruyor. Şiddetin Topolojisi, bakış açımızı tekrardan sorgulamamıza ve değiştirmemize neden olan o kısa ama etkili felsefi ikazlardan biri.

“Geç modernitenin başarıya ve gücüne odaklı öznesi, kendi dışın-daki bir iktidar kurumunun baskısına maruz kalmadığı ölçüde özgürdür. Ama gerçekte bir kul kadar da özgürlükten yoksundur. Dış baskı nihayet aşıldığında, içerideki basınç devreye girer. Başarıya ve gücüne odaklı yaşayan özne, bir depresyon geliştirir. Şiddet azalmadan sürmektedir. Yalnız ağırlık noktası içeri kaymıştır. Egemenlik toplumundaki kelle alıcı kuvvet yani dekapitasyon, disiplin toplumundaki deformasyon ve başarı ve performans toplumundaki depresyon, şiddetin topolojik dönüşümünün birer aşamasıdır. Şiddet giderek içselleştirilir, ruhsallaştırılır ve böylelikle görünmez hale gelir. Giderek Öteki’nin yahut Düşman’ın olumsuzluğunu üzerinden atar ve insanın kendisine yönelir.”
-Byung-Chul Han-

Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık