1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Pdf indir

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Pdf indir
0

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası kitap ile ilgili özet bilgiler. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası kitabı yazar Ersin Antep tarafından kaleme alınmıştır. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası kitabı 16,5 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası kitabın Ciltsiz Elma Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası pdf oku, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası PDF yandex, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası PDF Oku

CuElma Yayınevi’nden çiçeği burnunda bir eser; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Çoksesliliğin Belgesel Tarihi… Osmanlı’dan bu yana çoksesliliğin belgesel tarihini bu kadar geniş bir şekilde anlatan bir kitap daha yazılmadı. Fotoğraf ve belgelerle bu toprakların çoksesli müzikle tanışma hikâyesini; besteciler, şefler ve orkestra elemanları eşliğinde öğreniyoruz.

 

Giuseppe Donizetti’den,  D’Aranda’ya, Zati Arca’ya, Zeki Üngör’e, öncesinde ve ardından çoksesli müzik tarihini yazan/yaşatan tüm sanatçılar bu kitapta bize bir klasik müzik hikâyesi anlatıyor.

 

İyi okumalar… 

 

Değerli Müzikolog-Müzik Yazarı Ersin Antep’in seneler süren bir çalışma sonunda görülmektedirmış olduğu bu kitap, evrensel sanat müziği dünyasında ülkemizin geçirmiş olduğu evreleri, en mühimsi de orkestranın kültürel misyonu ile birlikte başardıklarını, emeğini, yitirdiklerini, kısacası birden fazla bilinmeyeni gün yüzüne çıkarıyor. Geçmiş çok daha berraklaşıyor, geleceğe ışık tutuyor. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın anlamını pekiştiriyor, kıymetini açıklıyor.

Rengim Gökmen

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi ve Sanat Yönetmeni