1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Atatürk Etkisi Pdf indir

Atatürk Etkisi Pdf indir
0

Atatürk Etkisi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Atatürk Etkisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Atatürk Etkisi kitabı yazar Sinan Meydan tarafından kaleme alınmıştır. Atatürk Etkisi kitabı 13,5 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. ebatında olan Atatürk Etkisi kitabın İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Atatürk Etkisi pdf oku, Atatürk Etkisi PDF yandex, Atatürk Etkisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Atatürk Etkisi PDF Oku

Son 150 yıllık Türkiye tarihini “iflas, işgal, direniş, kurtuluş” sözcükleriyle özetlemek olabilecekdür. 

 

İşte “Atatürk Etkisi”, iflasa ve işgale karşı direnişi ve kurtuluşu yaratan etkidir.  

 

Türkiye’yi emperyalist işgalden, saray/sultan baskısından ve geri kalmışlıktan kurtaran etkidir “Atatürk Etkisi”.

 

Türkiye tarihinin son 400 senesinde, Türk milletinin yaşamında “Atatürk Etkisi” kadar derin izler bırakan, “Atatürk Etkisi” kadar “kurtarıcı” bir “etki” daha yoktur: 

Ne II. Abdülhamit ne Enver Paşa ne Adnan Menderes ne de başka biri Türk milletinin yaşamında “Atatürk Etkisi”yle kıyaslanabilecek kadar kuvvetli bir etki yaratabilmiştir.  

 

Atatürk’ten sonraki 65-70 yıllık karşıdevrime rağmen Türkiye Cumhuriyeti’ni bugün hâlâ dimdik ayakta tutan şey “Atatürk Etkisi”dir. 

 

“Atatürk Etkisi” yaşanmış, bitmiş, dünde kalmış, tarih olmuş bir etki değildir; bugün hâlâ canlıdır, diridir, çiçeği burnundadir ve hâlâ kurtarıcı niteliğini korumaktadır. 

 

“Atatürk Etkisi”yle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gün gelecek yine “Atatürk Etkisi”yle kurtulacaktır. 

 

“Atatürk Etkisi”nin yeniden ortaya çıkması için yeni bir Atatürk beklemeyin. Atatürk yok ama “etkisi” burada; o etkiyi harekete geçirecek olan sizsiniz, biziz, hepimiziz.