1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 Pdf indir

Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 Pdf indir
0

Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 pdf indir, Sanatçılar türünde kaleme alınan Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 kitap ile ilgili özet bilgiler. Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 kitabı yazar Nilüfer Öndin tarafından kaleme alınmıştır. Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 kitabı 96 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 16,5 x 21 ebatında olan Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 kitabın 1. Basım Hayalperest Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 pdf oku, Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 PDF yandex, Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şeker Ahmed Paşa – Türk Sanatının Büyük Ustaları 1 PDF Oku

Asıl adı Ahmet Ali olan fakat çok hoş sohbet ve tatlı dilli biri olduğu için etrafında “Şeker” lakabıyla bilinen Şeker Ahmed Paşa, Türk resim sanatında Asker Ressamlar Kuşağı’nın mühim temsilcilerindendi. Osmanlı sarayının ilk resim koleksiyonunu oluşturmakla görevlendirilen Şeker Ahmed Paşa’nın bir görevi de sarayı ziyaret eden yabancı misafirlere teşrifatçılık yapmaktı. İstanbul’un Mercan semtindeki konağında resim atölyesi olan Şeker Ahmed Paşa, gerçekleştirdiği sergilerle de resim sanatına katkılarda bulundu. Barbizon Okulu’ndan etkilenen Şeker Ahmed Paşa doğaya bakışıyla gözün algıladıklarından ziyade ruhun algıladıklarını seyircisine aktarmayı hedeflemişti.

Hayalperest Yayınevi’nin “Türk Sanatının Büyük Ustaları” başlıklı serisinin ilk kitabı Şeker Ahmed Paşa, ressamın yaşamına, sanata bakış açısına, sosyal ilişkilerine ve iç dünyasına ışık tutuyor. Özellikle Türk resim sanatının gelişimine dair bilgi edinmek isteyen okuru ressamın dünyasına götürüyor ve onunla birlikte vakit geçirmesini sağlıyor.