1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı Pdf indir

Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı Pdf indir
0

Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı kitabı yazar Bedri Baykam tarafından kaleme alınmıştır. Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı kitabı 736 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,7 x 23 ebatında olan Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı kitabın 1. Basım Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı pdf oku, Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı PDF yandex, Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Genel ve Çok Özel İlişkilerin Sakıncalı El Kitabı PDF Oku

Toplumun bugün anladığı anlamda “aldatma” diye bir kavram yoktur. Tersine, “Ömür boyu başka hiç kimse ilgimi çekmeyecek ve önümüzdeki 60 yıl başka hiç kimseleri beğenip ilgilenmeyeceğim” illüzyonu ile toplumun tüm katmanları aldatılmıştır. Bütün ilişkilerin sosyolojisi ve akışı bu illüzyona dayalı yanılgı üzerine kurulmuş, insanlar dünyaya geldikları andan bu yana aşılanan bu kodlarla şartlandırılmışlardır. Böyle bir sonsuz tekeşlilik dayatmasına bireylerin çakılıp kalmasını beklemek, kuşlardan bayramlarda yahut Noel günü uçmamalarını beklemek kadar saçmadır.

Bunun yanı sıra, insanlar bir de “aile” kavramına, anne baba sevgisine odaklanarak yaşamaya alışmışlardır. Aile kurma güdüsünün temeli olan “aşk”, insanları köreltip onlara en büyük güç ve zaaflarını derinliklerinde hissettiren temel bir duyudur.

İnsanların tüm ömrü, bu okuduğunuz iki paragrafın uzlaşmaz görünen çelişkileri içinde çarmıha gerilerek, büyük miktarda ömürleri boyunca işkence görerek geçer…

Bedri Baykam, Genel ve Çok Özel Hayatların Sakıncalı El Kitabı’nda, bu “en tehlikeli” konuları ve içerdikleri tabuları elinin tersiyle iterek mizah, bilimsel araştırma ve somut verileri, geçmiş ve bugün üzerinden çalkalayarak giderken, yaklaşmakta olan robot partnerlerin tehlikeli gölgesini ve bu kıskançlık kavga gürültüleri içinde geçip giden o kısacık yaşamımızın esas değerini okuyucuya hissettirmek istiyor…