1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yalanın Siyaseti Pdf indir

Yalanın Siyaseti Pdf indir
0

Yalanın Siyaseti pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Yalanın Siyaseti kitap ile ilgili özet bilgiler. Yalanın Siyaseti kitabı yazar Yalın Alpay tarafından kaleme alınmıştır. Yalanın Siyaseti kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Yalanın Siyaseti kitabın Ciltsiz Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yalanın Siyaseti pdf oku, Yalanın Siyaseti PDF yandex, Yalanın Siyaseti PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yalanın Siyaseti PDF Oku

Yirmi birinci yüzyılda yalan, siyasetçi ve yönetilenlerin ortaklaşa inşa ettiği bir olguya dönüştü. Yeni olan, siyasetçilerin yalanları değil, kitlelerin buna verdiği tepkidir.

 

Hakikatin önemsizleşmesi (post-truth), toplum görüşlerinin oluşmasında duyguların ve kişisel inançların, hakikatin önüne geçmesidir. Böyle bir ortamda, destekçisi olan kitlenin inançlarına ve önyargılarına uygun olduğu sürece önderin tutarsız savlar ileri sürmesi, yolsuzluk yapması, ekonomide, dış siyasette başarısız olması önemini yitirir. Bunların tümü iç-dış düşmanlar, terör örgütleri, casuslar, ülkenin gelişmesini istemeyen seçkinler gibi, çoğunlukla “icat edilmiş” kesimlere yıkılır.

 

Yalanın meşrulaştırılması, felsefede “safsata” (fallacy) adı verilen hileli akıl yürütme teknikleriyle yapılır. İlk kez Aristoteles’in sınıflandırdığı bu teknikler üzerine İbn Sina’dan Schopenhauer’a kadar birden fazla felsefeci kitaplar yazdı.

 

Bu kitapta önce hakikatin önemsizleşmesi dönemi üzerine genel bir bilgi edinecek, ardından siyasetçilerin en fazla kullandıkları 48 hileli akıl yürütme yöntemini emsallariyle birlikte okuyacaksınız. Kitlelerin farkında olmadan, siyasetçilerle kol kola ürettikleri yalanın nasıl inşa edildiği karşısında hayrete düşeceksiniz.