1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İşte Caravaggio Pdf indir

İşte Caravaggio Pdf indir
0

İşte Caravaggio pdf indir, Sanatçılar türünde kaleme alınan İşte Caravaggio kitap ile ilgili özet bilgiler. İşte Caravaggio kitabı yazar Annabel Howard tarafından kaleme alınmıştır. İşte Caravaggio kitabı 17×23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan İşte Caravaggio kitabın Ciltsiz Hep Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İşte Caravaggio pdf oku, İşte Caravaggio PDF yandex, İşte Caravaggio PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İşte Caravaggio PDF Oku

Bacon, Caravaggio, Cézanne, Dalí, Gaudi, Gauguin, Goya, Kandinsky, Leonardo da Vinci, Magritte, Matisse, Monet, Pollock, Rembrandt, Van Gogh, Warhol, Frank Lloyd Wright. Farklı ülkelerden, farklı akımlardan, sanat dünyasında iz bırakmış on yedi sanatçı. Ödüllü çizerlerin kitaplara özel çizdikleri illüstrasyonlarla her biri kendi başına da bir sanat eseri adayı olan on yedi kitap. hep kitap “İşte” dizisiyle sanatseverleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Dizinin bu ayki kitapları, İşte Caravaggio, İşte Goya ve İşte Magritte.

 

Pek çok ressam gölgelerde kalmaktan yakınırken, İspanya’nın arka sokakları insanlığa çiçeği burnunda bir sanatçı fısıldadı: Otuz dokuz yaşında öldüğünde ardında on yedi polis raporu, bir cinayet mahalli, bir de şövalye unvanı bırakan bir adam… Hayatının büyük bir kısmını kaçarak geçiren, gölgelerden öğrendiklerini sanatı ile harmanlayan, vahşi sokak yaşamını fotoğraflarınde ölümsüzleştiren bir ressam. Batı sanatının en etkileyici ve en ufuk açıcı sanatçılarından biri: İşte Caravaggio.

 

Sanat tarihçisi Annabel Howard’ın kalemiyle, ressam ve çizer Iker Spozio’nun bu kitaba özel yaptığı illüstrasyonlar birleşiyor ve İspanya’nın dumanlar tüten arka sokaklarının belalısı ama bunun yanı sıra resim tarihinin parlayan yıldızı Caravaggio’nun macera dolu yaşamına ışık tutuyor.