1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım Pdf indir

Carl Sagan Seti  2 Kitap Takım Pdf indir
0

Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım kitap ile ilgili özet bilgiler. Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım kitabı yazar Carl Sagan tarafından kaleme alınmıştır. Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım kitabı 14X21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. Ciltsiz ebatında olan Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım kitabın Altın Kitaplar tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım pdf oku, Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım PDF yandex, Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Carl Sagan Seti 2 Kitap Takım PDF Oku

Set İçindeki Kitaplar;

 

Kozmos – Evrenin ve Yaşamın Sırları

“Carl Sagan zamanımızın en göz alıcı bilim adamlarından biridir… İçinde varlığımızı sürdürdüğümüz akıllara durgunluk veren Kozmos’un sonsuzluğunu dile getirirken bilimin geçmişine, şimdiki zamanına ve geleceğine ilişkin muhteşem bir eser yaratmış.”Associated Press

 

“Alanında göz kamaştırıcı, önerilerinde kışkırtıcı. Bu kitabı okuyan herkesin, etkisi altında kalacağından hiç kuşkum yok.” The Miami Herald

 

“Sagan edebi bir coşkuyla yazıyor. Harika bir eser. İnsan aklının tüm noktalarına değinen Kozmos gerçek olmayacak kadar gerçek.”

The Cleveland Plain Dealer

 

– İnsanoğlu uzay okyanusuna açılıyor

– Canlıların ve evrenin yapısı

– Doğa yasaları tüm evrende geçerlidir

– Cennet ve cehennem

– Başka gezegenlerde yaşam var mı?

– Keşif yolculuklarının öyküsü

– Samanyolu: Gecenin bel kemiği

– Zaman ve mekan içinde yolculuk

– Başka evrenlerin kapısı karadelikler

– Sonsuzluğun kıyısı: Dördüncü boyut

– Aklın evreni

– Galaktik uygarlık

– Yaşamak veya yokolmak hususunda kim karara verecek?

 

Tanrı’nın Kapısını Çalan Bilim

Tanrı’nın Kapısını Çalan Bilim adlı eser, Carl Sagan’ın 1985 senesinde ünlü Gifford Konferansları’nın yüzüncü yıldönümü sebebiyle aldığı davet üzerine İskoçya’da verdiği konferansın metinlerinden buluşmaktedir. Sagan konferanslarda; diğer gezegenlerde akla dayalı yaşam olasılığından kendi gezegenimizdeki yaşamın yüz yüze kaldığı nükleer tehlikeye, yaratılışçılık ve sözde akıllı tasarımdan bilimin “balakalı tapma” olduğuna dair yeni bir kavrama, manik depresyondan tutun da kendinden geçmenin (huşu) olabilecek kimyasal yapısına kadar uzanan konulara ve sorunlara değinmiş. On yıl önce kaybettiğimiz büyük astronom ve astrofizikçi kozmoloji, fizik, felsefe, edebiyat, psikoloji, kültürel antropoloji, mitoloji ve ilahiyat gibi değişik birden fazla alanda yaptığı konuşmalarla konferanslara katılan herkeste hayranlık uyandırarak dehasıyla tüm insanlığı aydınlatmıştır. Sagan’ın ölümünün onuncu yıldönümü vesilesiyle ilk kez yayına giren Tanrı’nın Kapısını Çalan Bilim adlı kitabı eşi ve uzun süre onunla birlikte çalışmış olan Ann Druyan tarafından hazırlanarak günümüzün bilgileriyle tazelenmiştir. Sagan bu kitapta din ve bilim içindeki ilişki hususundaki fikirlerini ayrıntılı bir biçimde ortaya koyarken evrenin enginliğinde kutsalın ne demek olduğunu anlamak için sürdürdüğü kişisel arayışını ve yolculuğunu bi hayli anlaşılır, mizahi, akılcı ve tamamen gözleme dayalı bir ifadeyle bizlere aktarıyor.