1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Masal Masal İçinde Pdf indir

Masal Masal İçinde Pdf indir
0

Masal Masal İçinde pdf indir, Okul Öncesi 6 Ay-5 Yaş türünde kaleme alınan Masal Masal İçinde kitap ile ilgili özet bilgiler. Masal Masal İçinde kitabı yazar Ahmet Ümit tarafından kaleme alınmıştır. Masal Masal İçinde kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Masal Masal İçinde kitabın Türkçe Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Masal Masal İçinde pdf oku, Masal Masal İçinde PDF yandex, Masal Masal İçinde PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Masal Masal İçinde PDF Oku

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, cinler cirit oynar iken eski hamam içinde, bir varmış bir yokmuş…

Şapkacı’nın büyük bahtsızlığından nefsine karşı girdiği mücadeleyi kaybeden Müezzin’e, fakat gözlerini kaybettiğinde hatasını görebilen Köradam’dan bilge babasının mirasıyla hayata yeniden tutunan Kuyumcu’ya… Hatalar, pişmanlıklar, keder ve elemle örülü masallar ders çıkarmasını bilene huzurun sırrını vaat ediyor, çiğ süt emmiş insanı kendi hatalarında pişmeye çağırıyor.

 

Aydınlık bir göğü, parıltılı bir denizi, verimli toprakları olan güzel mi güzel bir ülke varmış…

Masal Masal İçinde hep aşikâr olduğumuz Doğu’ya has masal geleneğinin tüm kişiliğistik öğelerini –kokusunu, rengini, tadını– Batı’nın çok katmanlı kurgu anlayışıyla bir araya getiriyor ve ortaya yerelden beslenen fakat evrensel olarak da kabul görür standartları başarıyla yakalamış bir roman çıkıyor.

Ahmet Ümit aile yadigârı masallarını taşıdığı çıkınını büyük bir cömertlikle seriyor okurlarının huzuruna.

Oldukça iyi bir anlatıcı olan annemin düş dünyasını katarak zenginleştirdiği masalları büyük bir keyifle yazıya döktüğümü belirtmeden geçemeyeceğim.

Resimleyen: Cem Kızıltuğ
Editör: Kerem Oğuz Evrandır