1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Cecil Beaton Portreler Pdf indir

Cecil Beaton Portreler Pdf indir
0

Cecil Beaton Portreler pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Cecil Beaton Portreler kitap ile ilgili özet bilgiler. Cecil Beaton Portreler kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Cecil Beaton Portreler kitabı Türkçe – İngilizce sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Cecil Beaton Portreler kitabın Pera Müzesi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Cecil Beaton Portreler pdf oku, Cecil Beaton Portreler PDF yandex, Cecil Beaton Portreler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Cecil Beaton Portreler PDF Oku

20. yüzyılın mühim ve çok-yönlü fotoğrafçılarından Cecil Beaton (1904-1980) büyüleyici portreleriyle ilk kez Türkiye’de, Pera Müzesi’nde. Aynı zamanda Oscar ödüllü bir kostüm tasarımcısı olan Cecil Beaton’ın, Londra, National Portrait Gallery Fotoğraf Danışmanı Terence Pepper küratörlüğünde, “Sotheby’s Cecil Beaton Studio Archive” koleksiyonundan derlenen sergisi, sanatçının 1920’lerden 70’lere kadar fotoğrafladığı sanatçılar, film yıldızları, yazarlar, entelektüeller ve kraliyet portrelerinden oluşuyor.

Cecil Beaton, fotoğrafçı kimliğinin bunun yanında, yazar, ressam, illüstratör, karikatürist ve ödüllü bir dekor ve kostüm tasarımcısı olarak bilinen çok yönlü bir isim. Beaton, özellikle 1927 – 1956 tarihleri içinde Vogue dergisi için hazırladığı kapaklarıyla hatırlanıyor. Ne var ki, Beaton’ın unutulmaz kareleri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Sanatçının II. Dünya Savaşı sırasında Winston Churchill’i ofisinde gösteren fotoğrafı ve yine aynı tarihlerde Life dergisine kapak olan, bombayla yaralanmış 3 yaşındaki Eileen Dunne portresi de en mühim eserleri içinde sayılıyor.

Realized in collaboration with the Pera Museum and The Cecil Beaton Studio Archive at Sotheby’s the exhibition includes portraits of artists, movie stars, writers, intellectuals and royalty from between 1920s to the 1970s by Cecil Beaton (1904-1980), and sheds light on a number of fascinating and previously unshown works.

The exhibition catalogue focuses, along with some previously unpublished photographs, on Cecil Beaton’s career who worked in a variety of media, ranging from painting, illustration, caricature, theatre and film costume design through comprehensive essays written by Terence Pepper, the exhibition curator, and Susanna Brown, Curator of Photography at V&A Museum.

Sayfa Sayısı: 127

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Pera Müzesi Yayınları