1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Bir Bilim Adamının Romanı Pdf indir

Bir Bilim Adamının Romanı Pdf indir
0

Bir Bilim Adamının Romanı pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Bir Bilim Adamının Romanı kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Bilim Adamının Romanı kitabı yazar Oğuz Atay tarafından kaleme alınmıştır. Bir Bilim Adamının Romanı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 1987 ile basılmıştır. ebatında olan Bir Bilim Adamının Romanı kitabın İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Bilim Adamının Romanı pdf oku, Bir Bilim Adamının Romanı PDF yandex, Bir Bilim Adamının Romanı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Bilim Adamının Romanı PDF Oku

Oğuz Atay’ın hocası İTÜ İnşaat Fakültesi profesörlerinden Mustafa İnan’ın yaşamının roman kurgusuyla anlatıldığı Bir Bilim Adamının Romanı, 1975 senesinde Bilgi Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Bir Bilim Adamının Romanı özet olarak Mustafa İnan’ın yoksulluk içinde başlayan yaşamının dünyanın en güzel unvanı olan “bilim adamı”nı hak edişindeki müthiş hikaye anlatılmaktadır. Bir Bilim Adamının Romanı ana düşüncesi ne kadar zorluk içinde yaşanılsa da ahlakî değerlerden ve özünden hiçbir şey kaybetmeden nasıl başarıya ulaşılabileceği şeklinde özetlenebilir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara tavsiye ettiği eser, İletişim Yayınları’nın özenli çalışmasıyla okurları etkilemeye devam ediyor.