Edebiyat Kitapları

Safahat Pdf indir

Safahat pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Safahat kitap ile ilgili özet bilgiler. Safahat kitabı yazar Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınmıştır. Safahat kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Safahat kitabın İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Safahat pdf oku, Safahat PDF yandex, Safahat PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Safahat PDF Oku

Halkının içinden yükselmiş, ama halkın içinde kalmış bir şair; kendi milleti kadar, Doğu’yu ve Batı’yı dili, edebiyatı ve müziği ile bilen bir aydın; Veterinerlik Fakültesi’nin ilk öğrencisi ve birincisi; İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçen, at binen, gülle atan ve güreşen bir sporcu; şehirde kapanıp kalmamış, Anadolu köylerindeki ahırlarda hayvan tedavi etmiş, gerçekleri yaşamış ve neye mal olursa olsun hep gerçekleri söylemiş bir adam; milletiyle birlikte savaşı, acıyı, yenilgiyi ve zaferi gören gözleri, her daim yaşlı duygulu bir insan, bir şair…

Bu adam, “İstiklâl Marşı”mızın yazarı Mehmed Âkif Ersoy’dur.

O, bütün yaşamı, ahlâkı, kişiliği, davranış ve düşünceleriyle birlikte, kendimiz ve çocuklarımız için, hiç çekinmeden, “İşte tam bir örnek!” diyebileceğimiz, bir millî kahramandır.
Onun eseri olan “Safahat”, bu milletin çağdaş destanıdır. Milletimizin bin yılda kıvama ermiş olan ruh ve fikir olgunluğu, inanç ve ahlâk sağlamlığı, cesareti ve kahramanlığı – tabi ki kusurları ve tedavi çareleriyle birlikte bu destanda dile getirilmiştir.

Kendisi”ni ve milletini öğrenmek isteyen genç aydınlar, onu okuyacak ve anladıkları kadar bu “millet”ten olacaklardır. Mehmed Âkif gibi bir evlâda ve “Safahat” gibi bir esere sahip olmak, bir millet için, büyük bir şans ve büyük bir mutluluktur…

Sayfa Sayısı: 552

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu