1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Sis ve Gece Pdf indir

Sis ve Gece Pdf indir
0

Sis ve Gece pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Sis ve Gece kitap ile ilgili özet bilgiler. Sis ve Gece kitabı yazar Ahmet Ümit tarafından kaleme alınmıştır. Sis ve Gece kitabı 13,5 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Sis ve Gece kitabın Türkçe Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sis ve Gece pdf oku, Sis ve Gece PDF yandex, Sis ve Gece PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sis ve Gece PDF Oku

Amansız bir yalnızlaşma ve yabancılaşma

İstihbarat teşkilatının mesleğine aşkla bağlı elemanı Sedat’ın yaşamı art arda gelen musibetlerle altüst olmuştur. Babası gibi sevdiği amiri Yıldırım’ın öldürülmesinin şokunu atlatamadan kendisi de suikasta uğrar. Tüm bunların üstüne yegâne yaşama sevinci olan Mine’nin kaybolmasıyla yaşamı tam bir cehenneme döner fakat pes etmez, sevgilisinin peşine düşer.

Faili meçhul cinayetlerin parçaladığı yaşamlar

Sis ve Gece olgun bir yazardan izler taşıyan üslubuyla enteresan bir ilk roman. Ahmet Ümit’e göz alıcı bir kariyerin kapısını açan roman uzun soluklu zamanda yazarın imzasına dönüşecek olan tüm temaları içinde yer alıyor; arka sokaklarda kaybolan yaşamlar, azınlıklar, mezar taşlarının silinen yazıları gibi yaşamımızdan sessiz ve çaresizce çıkan “ötekiler.”

Bırak artık şu oyunu Sedat. Lütfen kendine gel. Farkında mısın bilmem, teşkilat çalkalanıyor. Dünyadaki bütün dengeler değişti. Artık ne Sovyetler var, ne komünizm tehlikesi. Ama ülkemizin üzerindeki oyunlar bitmedi. Topraklarımızı bölmek, devletimizi güçsüz kılmak istiyorlar.