Edebiyat Kitapları

Bir Dinozorun Anıları Pdf indir

Bir Dinozorun Anıları pdf indir, Türk Günlük Anı türünde kaleme alınan Bir Dinozorun Anıları kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Dinozorun Anıları kitabı yazar Mina Urgan tarafından kaleme alınmıştır. Bir Dinozorun Anıları kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan Bir Dinozorun Anıları kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Dinozorun Anıları pdf oku, Bir Dinozorun Anıları PDF yandex, Bir Dinozorun Anıları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Dinozorun Anıları PDF Oku

İngiliz edebiyatı ‘duayenimiz’ Mina Urgan, bu kez anılarıyla, bir yaşama ustası olarak karşımızda.

Mina Urgan ‘Bir Dinozorun Anıları”nda açık yürekli, yalın ve naif bir dille anlatıyor; kendini, etrafındakileri ve bir coğrafyada olan biteni… Halide Edip, Necip Fazıl, Abidin Dino, Neyzen Tevfik, Sait Faik, Yahya Kemal, Ahmet Haşim, Atatürk ve başka birden fazla isimle zenginleşmiş bir ömrü…”

Oğuz Atay’ı ayaküstü ve o kadar az gördüm ki, onunla alakalı fakat bir tek izlenim edindim: Koskocaman bir kediye benziyordu tıpkı. Çok kocaman ve çok güzel bir kediye, öyle benziyordu ki, ona elimi uzatınca ‘miyaaav’ diyeceğini sandım. Miyavlayacağı yerde ‘tanıştığımıza tatminum’ deyince şaşırıp kaldım.”

Mina Urgan’ın anılarını arada bir coşkuyla arada bir buruklukla ama hep gülümseyerek okuyacaksınız.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 274

Baskı Yılı: 2000

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu