1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Başkaldırıyorum O Halde Varız Pdf indir

Başkaldırıyorum O Halde Varız Pdf indir
0

Başkaldırıyorum O Halde Varız pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Başkaldırıyorum O Halde Varız kitap ile ilgili özet bilgiler. Başkaldırıyorum O Halde Varız kitabı yazar Hamza Celaleddin tarafından kaleme alınmıştır. Başkaldırıyorum O Halde Varız kitabı 56 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Başkaldırıyorum O Halde Varız kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Başkaldırıyorum O Halde Varız pdf oku, Başkaldırıyorum O Halde Varız PDF yandex, Başkaldırıyorum O Halde Varız PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Başkaldırıyorum O Halde Varız PDF Oku

Albert Camus’nün incelikle örülmüş başkaldırı felsefesi, Kierkegaard, Nietzsche ve Dostoyevski gibi on dokuzuncu yüzyılın mühim varoluşçu filozofları ile birlikte yirminci yüzyılın bir yanıyla kaotik, bir yanıyla yaratıcı sayılan “absürd” atmosferinin belirgin izlerini taşır. Camus, trajik kahraman Sisifos’u, “absürd insan” olarak bizim çağımıza bağışlar.

Yıkıcı bir savaşın tam ortasında, babasız ve yoksul geçen çocukluk senelerı, ardından yaşadığı ağır hastalıklar, büyük kırılmalar ve vazgeçişler…

Bütün bunlar Camus’nün yaşama, yaratıma ve felsefeye karşı beslediği büyük arzusunu ve inancını yok edememişti. Sadece bir felsefi öğüt olarak değil kendi yaşam ilkesinde de “ille de yaşamak” düşüncesine bağlıydı. Onun saygınlığı ve içtenyeti, yalnızca felsefesinden değil, yaşamöyküsünden de ileri gelir.