1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Ütopya Pdf indir

Ütopya Pdf indir
0

Ütopya pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Ütopya kitap ile ilgili özet bilgiler. Ütopya kitabı yazar Thomas More tarafından kaleme alınmıştır. Ütopya kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Ütopya kitabın Akılçelen Kitaplar tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ütopya pdf oku, Ütopya PDF yandex, Ütopya PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ütopya PDF Oku

Dünya, ütopya kelimesi veya Yunanca karşılığı “olmayan yer” ile Thomas More’un 1516 senesinde yayına giren Utopia eseriyle tanıştı. Ütopya zamanın ileri gelen düşünürlerinden Erasmus’un editörlüğünde yayınlanmıştı. Erasmus, More’un eserde yansıttığı felsefe, yaratıcılık, pratiklik ve içtenyet harmanından çok etkilenmiş ve halen eseri okumadan, politik iğrençliklerin gerçek kaynağını görmeyi umarak Ütopya’ya bir elçi göndermeyi dahi önermişti.

Ütopya kimilerine göre, “Düşler Ülkesi” kimilerine göre ise “Kâbuslar Ülkesi” manasına geliyor olsa da, Thomas More daha yaşanılabilir, daha insancıl ve daha adil bir ideal toplum olabileceği düşüncesini Ütopya ile insanlığın ortak aklına sokmuştur. Yazıldığı zamanda kralların ve soyluların egemenliğine ve mevcut toplumsal düzene sert bir eleştiri ve alternatif arayışı olarak yorumlanmıştır Ütopya. Oysa More’un yaptığı, bilerek veya bilmeyerek, halen tarih sahnesine çıkmamış “Büyük İnsanlık”ın özgür aklı ve istenciyle kuracağı yeni topluma giden yola ilk taşı döşemekten başka bir şey değildir.

Herkesin mutlaka okuması ve her kitaplıkta mutlaka bulunması gereken Ütopya’yı en güncel çevirisi ile okurlarımızın beğenisine paylaşmak istedik.

Sayfa Sayısı: 148

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Akılçelen Kitaplar