1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu Pdf indir

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu Pdf indir
0

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Atatürk ve Kayıp Kıta Mu kitap ile ilgili özet bilgiler. Atatürk ve Kayıp Kıta Mu kitabı yazar Sinan Meydan tarafından kaleme alınmıştır. Atatürk ve Kayıp Kıta Mu kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Atatürk ve Kayıp Kıta Mu kitabın İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Atatürk ve Kayıp Kıta Mu pdf oku, Atatürk ve Kayıp Kıta Mu PDF yandex, Atatürk ve Kayıp Kıta Mu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu PDF Oku

Her şey 1930’lu senelerda Atatürk’ün ileri sürdüği Türk Tarih Tezi’yle başladı. Atatürk, 1932’den sonra Türk Tarih Tezi’nin kayıp parçasının peşine düştü. Türklerin Orta Asya’dan önceki ilk yurtlarını arıyordu. Bu amaçla 1934 senesinde Tahsin Bey’i Meksika Büyükelçiliği’ne atadı. Tahsin Bey’in gizli görevi Türklerle eski Amerikan halkları içindeki ilişkiyi araştırmaktı. Tahsin Bey, Meksika’daki incelemelerinın neticesinde enteresan bir bilgiyle karşı karşıya geldi. Bu bilgiye göre Türkler, MÖ 12.000’lerde bir doğal afet sonunda Pasifik Okyanusu’nda sulara gömülen Kayıp Kıta Mu’dan Orta Asya’ya göç etmişlerdi.
• Atatürk Kayıp Kıta Mu’da ne aradı?
• Tahsin Bey’in Meksika’dan Atatürk’e gönderdiği raporlarda hangi bilgiler vardı?
• Atatürk, J. Churchward’ın Mu konulu kitaplarını neden Türkçeye tercüme ettirdi?
• Atatürk, Tahsin Bey’in bazı raporlarını neden eleştirdi?
• Kayıp Kıta Mu nasıl bir yerdi?
• Türkçe ile eski Amerikan halklarının dilleri içindeki enteresan benzerlikler neyin işaretiydi?
Ve daha birden fazla bilinmeyenin yanıtınıAtatürk ve Kayıp Kıta Muda bulacaksınız. Elinizdeki kitap Atatürk’ün önceden hiç bilinmeyen bir özelliğini ilk kez tüm boyutlarıyla ortaya koymakta ve Atatürk’ün ömrünün son senelerındaki büyük arayışına ışık tutmaktadır. Bu kitapta okuyacaklarınız sizi hem çok şaşırtacak, hem çok düşündürecek, hem de Atatürk’le alakalı detaylarınıze çok özgün katkılar yapacaktır. Atatürk, Türklerin Orta Asya’ya gelmeden önce Mu kıtasında yaşadıklarına çok emin bir biçimde inanırdı, ama bu husustaki yoğun incelemeleri 1938’de son nefesini vermesiyle bitiverdi. Atatürk’ün Kütüphanecisi Nuri Ulusu

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi