Pdf Kitap Arşivi

Delilik ve Modernizm Pdf indir

Delilik ve Modernizm pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Delilik ve Modernizm kitap ile ilgili özet bilgiler. Delilik ve Modernizm kitabı yazar A. Sass tarafından kaleme alınmıştır. Delilik ve Modernizm kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Delilik ve Modernizm kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Delilik ve Modernizm pdf oku, Delilik ve Modernizm PDF yandex, Delilik ve Modernizm PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Delilik ve Modernizm PDF Oku

Tıbbi istatistiklere göre kapitalizmin yükselişiyle birlikte şizofreninin artması, şizofreni ile modernliğin toplumsal ve kültürel şekilleri içinde ilinti olduğu izlenimini güçlendirmeye yeter. Belki de Dostoyevski’nin vurguladığı gibi, delilik bilinçli farkındalığın azalmasından çok artmasından ortaya çıkmakta olabilir. Delilik ve Modernizm, Kant’tan Wittgenstein’a, Hölderlin ve Kafka’dan Sartre ve Foucault’ya kadar modernizmin temsilcilerinin düşünceleri ile şizofren aklın doğası içindeki benzerlikleri inceliyor.

“Sass, bu harika kitabında önceden keşfedilmemiş alanlara uzanıyor… Olağanüstü karmaşık bir husustaki felsefi, edebi ve bilimsel literatürü gözden geçirerek tamamen özgün ve derin sonuçlara erişiyor.”
-Brigitte Berger, New York Times Book Review-

“Harika bir araştırma… Şizofreninin ve genelde zihinsel hastalıkların bilinmesinda mühim bir katkı.”
-Psychology-

“R. D. Laing’in Bölünmüş Benlik kitabından sonra sizofrenik iç dünya ile ilgili yazılmış en iyi kitap.”
-Richard Restak M.D., Washington Post Book World-

Sayfa Sayısı: 750

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu