Pdf Kitap Arşivi

21.Yüzyılda Beyin Pdf indir

21.Yüzyılda Beyin pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan 21.Yüzyılda Beyin kitap ile ilgili özet bilgiler. 21.Yüzyılda Beyin kitabı yazar Steven Rose tarafından kaleme alınmıştır. 21.Yüzyılda Beyin kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan 21.Yüzyılda Beyin kitabın Ginko Bilim tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda 21.Yüzyılda Beyin pdf oku, 21.Yüzyılda Beyin PDF yandex, 21.Yüzyılda Beyin PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

21.Yüzyılda Beyin PDF Oku

Londra’daki Açık Üniversite Beyin Araştırmaları grubunun kurucusu olan Steven Rose, 21. Yüzyılda Beyin kitabında yaşamın ilk meydana geldiği zamanlardan günümüz kompleks toplumlarına beyni görülmektediran evrimci köklerin keşfine çıkıyor; diğer canlılarla değişiklik ve benzerliklerini ortaya koyuyor. Daha ötesi; beynin, tek bir döllenmiş yumurtadan o akıl almaz derecede karmaşık bir organ haline nasıl geldiğini açıklıyor. Sonra da son bilimsel incelemeleri, en son bilgi ve teknikleri gözden geçirerek sorusunun peşine düşüyor: Gelecek insan beyni için elinde neler tutuyor?

“Rose, zihinsel sürecin fiziki-biyolojik resmiyle birleşmiş olguları açık hale getiriyor.”

– Prof. Richard Lewontin (Harvard Ünv.) – 

“Rose, araştırmanın bizi götürebileceği yeri ve daha şimdiden nöro-bilimin uygulamalarından ortaya çıkmaya başlamış ve yakın günlerde katlanarak artacak olan etik konuları gösteriyor.”

– Nature – 

“Rose, beynin gelişimi, kimyası ve genel haritasına ilişkin gelişmeleri başarılı bir biçimde ortaya koyuyor.” – Science – 

“Eğer beyinle ilgileniyorsanız veya düşünmeyi seven biriyseniz bu kitabı mutlaka okumalısınız”

– New Scientist – 

 

Kapak Tasarım :  Devrim Koçlan

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu