1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar Pdf indir

Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar Pdf indir
0

Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar kitap ile ilgili özet bilgiler. Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar kitabı yazar Z. Ahunbay tarafından kaleme alınmıştır. Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. ebatında olan Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar kitabın YEM Yayın tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar pdf oku, Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar PDF yandex, Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tarihi Çevre Koruma ve Restorasyonlar PDF Oku

Tarihî çevrenin ve tarihî yapıların muhafaza edilmesi bilinci Türkiye’de yeni yeni gelişen bir olgu. Üniversitelerimizde restorasyon kürsülerinin geçmişi ise çok kısa. Buna karşılık son senelerda, biraz zorunluluktan biraz da ilgi ve sevgiden, genç mimarlar ve mimarlık öğrencileri restorasyon konusuna çok daha yüksek eğiliyorlar. Bu nedenle yayımlandığında ilgiyle karşılanan kitap, koruma düşüncesinin kuramsal temeli ve korunacak değerlere ilişkin ölçütlerle başlıyor. Anıtlarda bozulmaya neden olan etkenler, restorasyon öncesinde yapılan çalışmalar, restorasyon projesinin hazırlanması ve restorasyon metotlarınin bunun yanında tarihî çevre koruma anlayışı ve kültür varlıklarının muhafaza edilmesi ile alakalı örgütlenme ve yasalara da yer veriyor.

Ayrıca Carta del Restauro, Venedik Tüzüğü, Amsterdam Bildirgesi, Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’nun 378 sayılı ilke kararı metinleri kitabın ek bölümünde yer alıyor.

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Endüstri Merkezi Yayınları