1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Ah Biz Ödlek Aydınlar Pdf indir

Ah Biz Ödlek Aydınlar Pdf indir
0

Ah Biz Ödlek Aydınlar pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Ah Biz Ödlek Aydınlar kitap ile ilgili özet bilgiler. Ah Biz Ödlek Aydınlar kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Ah Biz Ödlek Aydınlar kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Ah Biz Ödlek Aydınlar kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ah Biz Ödlek Aydınlar pdf oku, Ah Biz Ödlek Aydınlar PDF yandex, Ah Biz Ödlek Aydınlar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ah Biz Ödlek Aydınlar PDF Oku

“Türkiye’nin toplumsal topografyasını ver-meye çalışırken, bu işi kendi insanlarımla alay ederek, onları gülünçleştirerek, yererek yaptım elbet, çok da kızdım onlara. Ama bütün bunların hepsinden daha çok, hepsinden daha üstün bir duyguyla sevdim onları. Her ne yazdımsa, halkımı gerçekten, özden beğenerek yazdım.

“İnsanları sevmek” diye çok klişe bir söz var. Dış anlamıyla beğenmiyorum, doğru bulmuyorum bu sözü. Çünkü, insanları sevmek, halkı sevmek deyince, onları olduğu gibi, şimdiki durumlarıyla mı seveceğiz? Yani kötü olanlara kızmadan, kötülükleri hoş görerek mi seveceğiz? Hayır, ben kızarak seviyorum, ama kızmamın kökünde sevgi var. Bugünkü durumu beğenmediğim için kızıyorum. Ama öykülerime aldığım insanları çok sevdiğim için de, durumlarının değişmesini istiyor ve buna çalışıyorum.

Ben bir gülmece yazarıyım. Kızmadan, öfkelenmeden, her an öfke üzerinde olmadan, durmadan öfkesi bilenmeden nasıl gülmece yapılabilir? Ve o kızdığın insanları sevmeden nasıl sanat yapılabilir? Yaşadığım çağda yurdumun toplumsal topografyasını çizmeye çalıştığım öykülerim, ikisi de aynı duygu kaynağından gelen kızgınlığımın ve sevgimin ürünleridir, demek yanlış olmaz sanırım.”