Pdf Kitap Arşivi

Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi Pdf indir

Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi kitabı yazar David Greene tarafından kaleme alınmıştır. Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi kitabı 392 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 15,5 x 24 ebatında olan Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi kitabın 1. Basım VakıfBank Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi pdf oku, Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi PDF yandex, Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yüz Yıl Savaşları – Bir Halk Tarihi PDF Oku

XIV. yüzyılın başlarından 1453’e kadar bir asrı aşkın bir müddet devam eden Yüz Yıl Savaşları Avrupa tarihinin dönüm noktalarından biridir. Tarihçiler İstanbul’un fethini anlatırken, Avrupa’nın içinde bulunduğu bu kanlı ve uzun savaşlara her zaman atıf yaparlar. Kıtayı siyasi manada parçalayan Yüz Yıl Savaşları, İngiliz ve Fransız kralları içindeki feodal savaşlar zinciri olsa da neticeleri yönünden dikkat çekicidir. Askerî tutum ve örgütlenmeler temelinden değişmiş, siyasî ve sosyal kurumlar yeniden şekillenmişti. Batı Avrupa orduları profesyonelleşirken köylülüğün toplumsal konumu ve işlevi de değişmişti. Kralları için savaşan köylüler sonu gelmeyen felaketlerin kurbanı olmuştu. Bunun yanında İngiliz ve Fransız uluslarının tarihsel temelleri de bu savaşlarla atılmıştır. Hanedanlar, soylular ve kilise savaşların görülmektedirttığı yeni şartlara uyum sağlamaya çalışırken, bir tarihsel devir kapanmakta, erken modern Avrupa tarihinin siyasi ve toplumsal temelleri atılmaktadır.
İngiltere’nin saygın tarihçilerinden David Green’in Yüz Yıl Savaşları: Bir Halk Tarihi başlıklı eseri, sürükleyici bir anlatımla yaşanan çatışmaların özellikle İngiltere ve Fransa halklarını nasıl değiştirdiğini ve hatta oluşturduğunu orijinal birincil kaynaklar üzerinden konu alıyor. Şövalyeler, soylular, ruhban, krallar, askerler ve esirler: bu sürükleyici tarih araştırmasının aktörleri. Mete Tunçay’ın çevirisi ile sunulan elinizdeki bu kitap, Türk tarih çalışmalarında kendine pek yer bulamayan Yüz Yıl Savaşları için öncü bir rol oynayacaktır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu