1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Holografik Evren Pdf indir

Holografik Evren Pdf indir
0

Holografik Evren pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Holografik Evren kitap ile ilgili özet bilgiler. Holografik Evren kitabı yazar Michael Talbot tarafından kaleme alınmıştır. Holografik Evren kitabı 13,5×21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2015 ebatında olan Holografik Evren kitabın Türkçe Omega tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Holografik Evren pdf oku, Holografik Evren PDF yandex, Holografik Evren PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Holografik Evren PDF Oku

Lazer ışınları yardımıyla boşluğa yansıtılan üç boyutlu imgeler olan hologramları bugün herkes biliyor. Dünyanın en saygın bilimadamlarından ikisi, Einstein’ın öğrencisi ve Londra Üniversitesi öğretim üyesi kuantum fizikçisi David Bohm ile modern beyin anlayışımızın mimarlarından Stanford Üniversitesi nörofizyoloğu Karl Pribram evrenin bir hologram yani kelimenin tam manasıyla insan beyni tarafından yaratılmış bir imge olabileceğini düşünmektedirler. Bu çok çarpıcı yeni evren anlayışı yalnızca bir çok fizik bilmecesini çözmekle kalmıyor, telepati, vücut dışı deneyim ve ölüme yakın deneyim gibi gizemli olaylara, hatta kozmik birlik ve mucizevi iyileşme gibi dinsel ve mistik deneyimlere de açıklık getiriyor.

 

“Maddeyi ve bilinci tek bir bütün halinde içeren dev hologram olarak evren düşüncesi eminim ki ‘Gerçeklik nedir?’ sorusunu soran herkes için kışkırtıcı olacaktır. Bu kitap soruya kalıcı bir yanıt getirebilir.”

—Dr. Fred Allan Wolf, Kuantum Bilmecesi adlı kitabın yazarı-

 

“Bu yeni verilerin ilgi alanı o denli geniş ve kapsamlıdır ki, insan psikolojisi, ruh hastalıkları ve tedavi süreçleri hususundaki görüşlerimizde bir devrim yaratabilir. Gözlemlerden bazıları, önemleri yönünden, psikoloji ve psikiyatrinin çerçevesini aşmakta ve Batı biliminin yürürlükte olan Newtoncu-Kartezyen modeline ciddi biçimde meydan okumaktadır. Bu görüşler insan doğası, kültürü, tarihi ve gerçeği hususundaki imgelerimizi etkin bir biçimde değiştirebilir.”

—Stanislav Grof, Kozmik Oyun adlı kitabın yazarı-