Felsefe Kitapları

Yürümenin Felsefesi Pdf indir

Yürümenin Felsefesi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Yürümenin Felsefesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Yürümenin Felsefesi kitabı yazar Frederic Gros tarafından kaleme alınmıştır. Yürümenin Felsefesi kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan Yürümenin Felsefesi kitabın Kolektif Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yürümenin Felsefesi pdf oku, Yürümenin Felsefesi PDF yandex, Yürümenin Felsefesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yürümenin Felsefesi PDF Oku

“Yaşamak için ayağa kalkmamışken, yazmak için oturmak nasıl da beyhudedir.”

-Henry David Thoreau-

  

Nietzsche’nin Kara Orman’da yürürken göz çukurlarına dolan mutluluk gözyaşları, Rimbaud’nun tahta ayağıyla açılacağı çöllere dair kurduğu düş, yasaklı Rousseau’nun Alpler’deki adımları, Thoreau’nun Walden’daki gezintisi, Nerval’in dar sokaklardaki aylaklığı ve daha niceleri… Aylaklar, göçebeler, sürgünler, hacılar, kaçaklar, seyyahlar, münzeviler ve mülteciler yürüyorlar. Peki yürümek yalnızca evle iş içinde gidip gelmek, bir yerlere yetişmek ve koşuşturmak değil de evrenle özel bir ritim, akort veya hafifleme içinde buluşmak olabilir mi? Yeryüzüyle hemhal olup kendimizi başkalaşmaya açarak yürüyebilir miyiz?

  

Yürümek iki mesafe içinde gidip gelmek değil yaratıcı bir eylemdir. Hem kendi yalnızlığımıza çekildiğimiz hem de toplum olarak bizi dönüştürecek bir ayağa kalkıştır. İki büklüm vücudun karşısında dikilmeye çalışan, attığı her adımda yeryüzünün gerçek bir parçası olduğunu fark eden Homo Viator’un eylemidir. Çünkü Yürüyen İnsan kendi üzerine çöken endişe, haset ve korku yumaklarını çözer, varlığını yeryüzünün ebediyen yeni olan kalbine düğümler. Yürüyoruz, işte bu düğümü atmak için.

 

 

Yayına Hazırlayan: Bağış Bilir

Son Okuma: Evrim Öncül

Kapak Tasarımı: Deniz Akkol

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu