Felsefe Kitapları

Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi Pdf indir

Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi kitabı yazar Swami Dayananda Saraswati tarafından kaleme alınmıştır. Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi kitabı 272 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 15,5 x 22,5 ebatında olan Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi kitabın 1. Basım Satori tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi pdf oku, Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi PDF yandex, Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şrimad Bhagavad Gita – İlahi Olanın Ezgisi PDF Oku

İşte size İncil’den sonra dünya çapında en fazla çevirisi yapılmış, üzerine bir çok yorum, inceleme, araştırma yapılmış ve şerhler düşülmüş, doğu öğretilerinin en temel kitaplarından birisi olan Bhagavad Gita’nın yazım dili olan Devanagari alfabesi, Sanskrit transkripsiyonu ve Türkçe çevirisi ile hazırlanmış ve anahtar kavramların açıklaması yapılmış bir kitap, bir başvuru metni..
Kendilik bilgisinin, kendini bilmenin en dolaysız ve en çarpıcı biçimde aktarıldığı bu kitaptaki bilgelik öğretisi, Sokrates’in Delfi Tapınağı’nın kapısındaki bilgelik aktarımı olan ‘Kendini bilen, Tanrılarını bilir’ veya Tasavvufun deyimiyle ‘Kendini bilen, Rabbini bilir’ sözünü bir başka coğrafyadaki ete kemiğe bürünmüş, aynı gönül diliyle aktarılmış, aynı bakış açısıyla kaleme alınmış halidir.
Kendi özümüzü tanıdığımızda, benliğimizin ötesindeki kendiliğimizi, yani Asıl Olan’ı bildiğimiz zaman ‘Tek, Yalın ve Son Gerçeğe’ ermiş olunacağı inancı ve öğretisiyle hem Yoga felsefesinin asırlar boyunca temel başvuru kitaplarından birisi olmuş hem de içerdiği manevi yaşamın sonsuzluğuna ait varoluş bilgisiyle tüm insanlığa hitap eden kadim bilgelik kitaplarından biri olarak önemini ve canlılığını hiç kaybetmemiştir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu